Мер Вінниці Сергій Моргунов привітав вінничан з Днем Соборності

Мер Вінниці Сергій Моргунов привітав вінничан з Днем Соборності

10:36 22.01.2022

22 січня, у день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, в Україні відзначають День Соборності. Міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук зазначив, що успіх України залежить від згуртованості нації та громад.

22 січня 1918 року вперше у XX ст. була проголошена українська незалежність. У Четвертому Універсалі Центральної Ради молода Українська держава визначалась “самостійною, ні від кого не залежною”.

А рівно через рік – у 1919 році – відбулась знакова подія: об’єднання Української Народної Республіки з Західноукраїнською. Українські землі стали соборними. Але тоді, на жаль, зберегти державність не вдалось.
З відновленням української незалежності у 1991 році звершилась історична справедливість.

Ми обрали свій шлях, ніхто не змусить нас відступити й ніхто нас не розділить. Українці показали міць свого духу, захищаючи рідний дім від зазіхань Кремля, – каже міський голова Сергій Моргунов. – Соборність України починається зі згуртованих громад. Пишаюсь, що вінничани є прикладом сильної та монолітної громади. Зміцнюючи країну зсередини, ми наближаємось до мети – жити у демократичній успішній державі. Важливо, щоб кожен відчував і свою причетність.

Нагадаємо, минулого року в п’ятницю, 22 січня,  о 12:00 відбудеться пряма трансляція публічної онлайн-зустрічі на тему "День Соборності України: Вінницький контекст". Гасла цьогорічної кампанії з відзначення Дня Соборності: "В єдності сила" або "Разом сильніші".

Читайте також

У Вінниці готують до реєстрації новий комунальний заклад дошкільної освіти
У Вінниці готують до реєстрації новий комунальний заклад дошкільної освіти
Детальніше
Дрони, генератори та допомога дітям на що Вінницька громада спрямує бюджетні мільйони
Дрони, генератори та допомога дітям: на що Вінницька громада спрямує бюджетні мільйони
Детальніше
Вінниця посилює парк спецтехніки новим обладнанням для прибирання та підвезення води
Вінниця посилює парк спецтехніки новим обладнанням для прибирання та підвезення води
Детальніше
Пів мільярда для фронту Вінниця звітує про рекордну підтримку військових у 2026 році
Пів мільярда для фронту: Вінниця звітує про рекордну підтримку військових у 2026 році
Детальніше
До Вінниці прибули нові автобуси від латвійського міста-партнера Вентспілса
До Вінниці прибули нові автобуси від латвійського міста-партнера Вентспілса
Детальніше
100 років без Головного Отамана як у Вінниці вшановують пам'ять Симона Петлюри
100 років без Головного Отамана: як у Вінниці вшановують пам'ять Симона Петлюри
Детальніше