Мер Вінниці Сергій Моргунов: Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ

Мер Вінниці Сергій Моргунов: Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ

16:05 29.01.2021

Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ до завершення опалювального сезону. І “Асоціація міст України” чітко висловила свою позицію з цього питання.

Таку заяву 29 січня озвучив Вінницький міський голова на черговій сесії Вінницької міськради.

Вже фактично місяць всю країну розхитує питання тарифів, зокрема ціни на газ. Але ми ж з вами знаємо, що це торкається не лише газу, а й зростання вартості електроенергії, транспортування та багатьох інших чинників. Та ще й відбувається це все під час пандемії, коли людям і так тяжко, - звернувся мер до присутніх у залі депутатів.

За його словами, держава повинна дотримуватись єдиного стандарту у формуванні тарифної політики та розширити програму державних субсидій, особливо для малозабезпечених категорій громадян. 

Основне підприємство, яке забезпечує вінничан теплом - це “Вінницяміськтеплоенерго". Споживачами його послуг є не щонайменше 50% вінничан, і ситуація для них тепер виглядає достатньо загрозливо, - каже мер. 

Він нагадав, що міста стало забезпечували послугу по гарячому водопостачанню і по теплопостачання протягом усього року. За останні десять років Вінниця інвестувала в систему теплопостачання не менше 700 млн грн, що дало можливість зменшити втрати на транспортуванню тепла та гарячої води, зменшити втрати по газу та якісно надавати послугу по гарячій воді та теплу. 

Але структура тарифу така, що 90% його складової - це все ж таки вартість енергоносіїв. І тільки 10% - йде на утримання самого підприємства, у т.ч. на заробітні плати людей (у Теплокомуненерго працює не менше 850 осіб), на відповідне обслуговування мереж і тут міська влада теж допомагає підприємству - коштом міського бюджету, а фактично коштом платників податків - самих мешканців Вінниці, - пояснює мер. 

Детальніше зупиняючись на цифрах, Сергій Моргунов пояснив, як формувався старий і як формується новий тариф.

Закладається вартість природного газу 7,48 гривні за один кубічний метр, а буде за січень - 8,8. І це лише сам газ. Але також фактично вдвічі збільшиться вартість транспортування та його розподілу. Вартість електроенергії на 1 кВт було 2,73 грн у тарифі, а очікується в січні - 3,99 грн. Водопостачання - було 7,36 за кубометр, а у січні очікуємо 15,1 грн. Водовідведення - було 4,58 грн, а у січні - 8,57 грн. І сьогодні цієї ситуації на центральному рівні влади ніхто не враховує. Весь тягар лягає на теплокомуненерго, - каже Сергій Моргунов.

Він також нагадав, що згідно з чинним законодавством 90% надходжень за газ і тепло зараз зразу “відщеплюються” і відправляються на Нафтогаз, це плата за енергоносії.

Але при такому збільшенні структури тарифу є загроза, що цих 90% буде недостатньо і забирати будуть не дев'яносто, а всі 100%, а це вже загроза не і тільки для Вінниці. Це загроза національній безпеці всієї країни. Адже бачимо, що точно та сама ситуація з формуванням тарифів нині відбувається не тільки у нас, а й у всіх містах України. В опалювальний сезон це може призвести до його припинення, - з тривогою наголосив мер.

Він нагадав, що коли почались масові акції протестів проти високих тарифів уряд все ж таки погодився встановити граничний тариф 6.99 грн за кубометр для населення. І це стосувалось лише тих, хто користується індивідуальними котлами. А 27 січня уряд розповсюдив дію свого рішення ще й на членів ОСББ.

Щодо ОСББ - це супер, так і повинно бути - але в цьому випадку уряд передбачив фінансування з держбюджету чомусь лише для приватних обленерго. Тобто теплокомуненерго не передбачається жодної компенсації, а приватним обленерго передбачили, - говорить Сергій Моргунов. - Виходить, що у підсумку уряд розділив населення аж на чотири  категорії - тих, хто користуються індивідуальним опаленням, тих, хто є членами ОСББ, тих, хто використовує універсальну послугу, і тих, хто користується централізованим опаленням.

Він нагадав, що Володимир Гройсман, як лідер партії “Українська стратегія Гройсмана”, постійно наголошував на недопущенні підвищення тарифів на газ. Та й сам Сергій Моргунов разом з іншими міськими головами з “Асоціації міст України” неодноразово звертались до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Національної комісії, що здійснює регулювання тарифів у сфері комунальних послуг Валерія Тарасюка.

Ми домовились, що граничний тариф для теплокомуненерго буде не вищий 6.99 і Нафтогаз не буде вимагати більшу плату за газ. При тому що транспортування та різницю у тарифах на електроенергію взагалі ще не обговорювались, хоча це фактично додаткове навантаження на тариф. Нас завірили, що у бюджеті буде враховано дві складові - різницю у тарифах, яка буде перекриватись коштом державного бюджету і буде відкорегована частина по субсидіях, адже важливо захистити малозабезпечені категорії населення. 

Мова йде про механізм компенсації, який застосовувався у 2015-2018 роках, полегшуючи навантаження на сімейні бюджети.

Хочу повідомити всіх вінничан, що ми не стоїмо осторонь цього питання і чітко висловлюємо свою позицію - в жодному випадку не потрібно підіймати тарифи на газ і на інші послуги, які пов'язані з теплозабезпеченням у період опалювального сезону, - резюмував мер. 

Нагадаємо, чергова сесія міської ради за 29 січня 2021 року.

Embedded thumbnail for Мер Вінниці Сергій Моргунов: Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ

Читайте також

Підготовка до опалювального сезону - поради вінничанам
Підготовка до опалювального сезону - поради вінничанам
Детальніше
Де у Вінниці завтра, 11 серпня, відключать холодну воду - перелік адрес
Де у Вінниці завтра, 11 серпня, відключать холодну воду - перелік адрес
Детальніше
У Вінниці збільшать кількість аварійних бригад, щоб швидше ліквідовувати взимку аварії на мережах
У Вінниці збільшать кількість бригад, щоб швидше ліквідовувати аварії на мережах
Детальніше
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Благодійники з США передали Вінниці авто “швидкої” та медикаменти
Детальніше
Де сьогодні, 8 серпня, у Вінниці лагодитимуть комунальні мережі
Де сьогодні, 8 серпня, у Вінниці лагодитимуть комунальні мережі
Детальніше
Мер Вінниці Сергій Моргунов привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Мер Вінниці Сергій Моргунов: привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Детальніше