"Мам, майдан - то країна в країні": спогади матері Героя Небесної Сотні про Революцію Гідності
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. У цей день 11 років тому тисячі людей вийшли на Майдан Незалежності з протестами щодо рішення тодішньої влади відмовитись від євроінтеграції.
Згодом з активістами розправились збройним шляхом "беркутівці". Під час протистоянь на Майдані загинули 107 протестувальників, переважною більшістю були студенти, їх тепер називають Небесною Сотнею.
Щорічно 21 листопада в Україні вшановують пам’ять тих, хто віддав життя в боротьбі за демократію та свободу. Десятки вінничан, представники влади міста та області у цей вшанували пам’ять полеглих біля пам’ятного Дерева Свободи. Революція Гідності — це те, що болить усім і зачепило кожне місто України.
Серед полеглих революціонерів троє жителів Вінниччини — Леонід Полянський, Валерій Брезденюк та Максим Шимко.
Мама Максима, Зоя Семенівна, щорічно приходить вшанувати пам’ять сина та сотні небайдужої молоді, яка боролась за свою країну. Її Максим загинув в лютому 2014-го від кулі снайпера, коли намагався врятувати пораненого на вулиці Інститутській.
Жінка каже, революційні погляди Максима були помітні ще за часів студентства. День Гідності та Свободи відзначають 21 листопада, символічно, це день і Десантно-штурмових військ ЗСУ. Адже боротьба українського народу за свободу, початок якої покладено 11 років тому, триває і досі.
Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Рівно 11 років тому на майдан Незалежності в Києві вийшли небайдужі громадяни, щоб вибороти право на європейське майбутнє України. У річницю початку Революції Гідності у 2013 році та Помаранчевої революції у 2004 році, у Вінниці відбулося покладання квітів до скульптурної композиції – пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні “Дерева Свободи”.