Круглий стіл у Вінниці: "Революція Гідності: вимір української ідентичності"
17 лютого у 16-й експозиційній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею з нагоди відзначення на Вінниччині Дня Героїв Небесної Сотні відбувся круглий стіл "Революція Гідності: вимір української ідентичності".
Про це повідомляє Вінницька облдержадміністрація.
Модератори заходу: директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька та кандидат історичних наук, доцент кафедри культури, методики навчання історії та спеціальних історичних дисциплін Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Анатолій Войнаровський.
Щорічно 20 лютого відповідно до Указу Президента України відзначають День Героїв Небесної Сотні. Серед Героїв Небесної Сотні – і наші земляки. Це люди, які повернули історію нашої держави в європейський вимір, але за це поплатились своїм життям. Герої Небесної Сотні, учасники Революції Гідності – це продовжувачі традицій тих вояків Української революції 1917–1921 років, визвольних змагань періоду Другої світової війни, учасників дисидентського руху, – зазначила у вступному слові до учасників круглого столу Катерина Висоцька.
У роботі круглого столу взяли участь рідні вінничан – Героїв Небесної Сотні: мати Максима Шимка, представниця громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні" Зоя Кузьменко, мати Леоніда Полянського – Людмила Полянська та рідні Валерія Брезденюка.
Зараз багато хто каже, що то не були бойові дії. То була мирна демонстрація. Але ми повинні розуміти: у наших хлопців шансу не було, тому що вони вийшли на Майдан з палицями в руках і прикриваючись дерев’яними щитами. Їх просто було розстріляно. Не кожен має таку силу волі вийти і продемонструвати свою громадянську позицію як це зробили Герої Небесної Сотні та учасники Майдану, – зазначила у своєму виступі Зоя Кузьменко.
Нагадаємо, у листопаді напередодні Дня Гідності та Свободи у Вінницькій міській територіальній громаді вшанували пам'ять патріотів, які загинули в боротьбі за свободу і незалежність України.