«Ковідний пакет»:  що не входить до переліку безкоштовних ліків

«Ковідний пакет»:  що не входить до переліку безкоштовних ліків

12:07 03.12.2020

«Ковідних» пацієнтів у лікарнях лікують безкоштовно. Як повідомив директор міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський, більшістю ліків, зокрема сильнодіючих антибіотиків, лікарня забезпечена. Лікар констатує, безкоштовно лікують COVID-19 та його ускладнення. Для підтримки імунної системи пацієнта інфекціоністи призначають вітаміни і препарат для поліпшення дихання. Але вони в «ковідний» пакет держави не входять.

Зокрема, вітаміни C та D, цинк, тощо.  Цей комплекс препаратів доведеться приймати не один тиждень, навіть після виходу зі стаціонару.

В плані вітаміну, в плані цинку зараз є певна проблематика його закупівлі, він відсутній в аптеках, тому хворим приходиться шукати ці препарати самим, щоб ми їх могли долучати до листка призначень, - говорить Костянтин Ліваковський.

До реанімації та інфекційного відділення першої міської, як опорної, пацієнтів привозять з Шаргорода, Козятина, Ямполя, за десятки і навіть сотні кілометрів. Часто у важкому стані  і чоловіка і дружину, які при собі мають лише документи. Тож,  на думку  пана Ліваковського, пацієнтам необхідний також і так званий «гігієнічний набір», якого наразі держава не передбачила.

«Ковідний пакет»:  що не входить до переліку безкоштовних ліків

Відвідування таких пацієнтів заборонено, але ми намагаємось організувати певний проміжок часу для цих передач, хоч це відволікає наш персонал від виконання функціональних обов’язків. Часто густо  немає кому провідати таких пацієнтів в стаціонарі. Тому процес забезпечення всім необхідним дуже важливий на сьогодні, щоб кожен хворий мав доступ і до засобів гігієни, і до всіх необхідних речей для перебування, не тільки для лікування, - говорить Костянтин Ліваковський.

З цим погоджується і Альона Приленська, яка перехворіла на COVID-19.  Ковід вдарив по її родині раптово, та так, що дихати стало важко. Із Вінниці її чоловіка медики забрали до Калинівської лікарні на кисень. А за два дні туди ж відвезли і дружину. У стані шоку ані про зубну щітку, ані про рушник чи навіть капці – геть не згадала.

Звичайно, ти не сидиш на чемоданах, не пакуєш речі так, як коли їдеш на відпочинок. Приїжджає швидка, ти береш найнеобхідніше. Ти не задумуєшся над цим, навіть засоби гігієни забуваєш, адже почуваєшся погано і маєш температуру, - розповідає Альона.

«Ковідний пакет»:  що не входить до переліку безкоштовних ліків

Дітей батьки залишили на бабусь, то ж до Калинівки підвезти найнеобхідніше було нікому. В інфекційному боксі родина провела півтора тижні. За медикаменти згідно «ковідного» протоколу не платили.  А от комплекс супутніх препаратів довелось купувати.

В лікарні нікого не пускають, нікого не випускають. Навіть на коридор вийти прогулятись не можна: потрібно знаходитись тільки в своїй палаті. Тому доводилось просити і медсестричок і санітарок, які так лояльно відносяться до пацієнтів, попри важку працю, - продовжує Альона Приленська

Також лікарі зазначають,  що під час перебування у стаціонарі, не зайве мати при собі ще й індивідуальний термометр. Контролювати температуру потрібно чи не щогодини. А в лікарні видадуть хоч і продезінфікований, та все ж багаторазового використання.

Нагадаємо, За добу на COVID-19 захворіла майже сотня вінничан, 4 людей померли

Читайте також

Лікарні Вінницької області отримають обладнання для телемедицини
Детальніше
У Вінниці продовжує лікування 6-місячний хлопчик з "Охматдиту", який переніс операцію на серці
Детальніше
Двоє пацієнтів Охматдиту вже у Вінниці
Детальніше
На момент влучання всередині було понад 600 пацієнтів: пацієнтів з Охматдиту приймають у всій країні
Детальніше
Медичні заклади Вінниці готові прийняти пацієнтів «Охматдиту»
Детальніше
Влучили по дитячій лікарні: ранок в Україні розпочався зі смертей та руйнувань
Детальніше