Комплексне оновлення. У місті триває масштабний ремонт дворів

Комплексне оновлення. У місті триває масштабний ремонт дворів

09:54 26.08.2020

Капремонт вінницьких дворів йде за графіком. Фактично оновлено вже 32 прибудинкових території з 34-х. Цього разу щасливими власниками безкоштовно відремонтованих територій стали жителі одразу 5 будинків у мікрорайоні Вишенька.

Вже не перший тиждень  кипить робота у цьому дворі. Тут проводять його комплексний ремонт. Комунальники  зняли старе покриття з доріг та тротуарів, замінили мережі водопроводу, встановили нові бордюри та опори ліхтарів, розширили проїжджу та пішохідну частини.

кипить робота прибудинкові території Вінниця

Їхня прибудинкова територія дозволяє зробити тротуар, розширення дороги, тротуар буде шириною 1 метр 30 см. Також мінялись тепломережа і водопостачання, — розповів майстер ТОВ «Шляхбуд» Андрій Рудик.

Оновлюють і сусідній двір. Його капремонт — на фінішній прямій. Залишилось лише провести підготовчі роботи та постелити асфальт.

майстер ТОВ Шляхбуд Андрій Рудик

Перше водовідведення – знялося, зробилися ухили, щоб відходила вода, і вданий момент зараз — хлопці виставляють на рівень люки, щоб можна було підсипати і асфальтувати, — зазначив майстер ТОВ «Шляхбуд» Андрій Рудик.

Прибудинкові території увійшли в список 34-х дворів, які капітально відновлюють цьогоріч коштом  міського бюджету. Загалом для проведення цих робіт виділили 48 млн гривень. У департаменті житлового господарства Вінницької міської ради кажуть, що у планах було більше, однак свої корективи внесла пандемія і сподіваються надолужити наступного року.

Роман Фурман

По плану в нас мало бути 43 прибудинкові території і були виділені ресурси, проте з початком пандемії  були зняті 30 % в межах бюджету на капремонт. Однозначно план по прибудинкових територіях капітального ремонту ми перевиконаємо за рахунок фактично виконаних робіт і наявного ресурсу фінансів, що дозволить збільшити кількісь відремонтованих прибудинкових територій в поточному році, — розповів директор департаменту житлового  господарства міськради Роман Фурман.

Роботи у дворах стартували з початку серпня, всюди — пил та гуде спецтехніка, однак  мешканцям будинків це не заважає. Вони не дочекаються, коли їхні двори виглядатимуть як на картинці. Втім, вже говорять про деякі зміни.

Назарій житель будинку Порика 12

З водою були трохи проблеми, але зараз поміняли труби, вода набагато кращою стала. Ще трохи іржею кидало, зараз поставили пластикові – красота. Розширили вулицю, там раніше не можна було ні пройти, ні проїхати. Зараз можна пройти і машини можуть розминутись, бо раніше там біда робилась, — зазначив житель будинку Порика, 12 Назарій.

Лариса жителька будинку Порика 13

Дуже задоволені, тому що вся територія нарешті буде заасфальтована, і рівна дорога, і тротуари, і клумби зробили, дитячий майданчик, вже зручно буде ходити, — розповіла жителька будинку Порика, 13 Лариса.

Жанна Іщенко

Нам каналізацію змінили по всій території нашого двору, підвели додому і розширили дорогу, бо тут дві машини не могли розминутись. За домом стоянка буде, не буде в нас вже болота, бо в нас тут ріки текли.  Нам будинок зробили, щоб не підмивався, дуже багато зробили для нас, — поділилась жителька будинку Порика, 13 Жанна Іщенко.

кипить робота прибудинкові території Вінниця

На досягнутому зупинятись не планують. Цьогоріч за програмою свівфінансування з міськрадою встановили лавочки, більш масштабні зміни збираються провести вже в наступному.

Ми хотіли стадіон зробити, м’який для дітей, хотіли кілька майданчиків, не знаємо, може в наступному році ми попадемо в цю програму 30 на 70, будемо бачити, — поділилась жителька будинку Порика, 13 Жанна Іщенко.

Комунальники обіцяють, що за два тижні роботи завершать, тож у дворах запахне свіжим асфальтом, будуть готові парковки, а біля під’їздів господині зможуть причепурити клумби.
 

Embedded thumbnail for Комплексне оновлення. У місті триває масштабний ремонт дворів

Читайте також

Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться?
Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться
Детальніше
У Вінниці створили 449 ОСББ у 488 багатоквартирних будинках
У Вінниці створили 449 ОСББ у 488 багатоквартирних будинках
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Детальніше
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Детальніше
У Вінниці встановлюють два нові енергоощадні ліфти
У Вінниці встановлюють два нові енергоощадні ліфти
Детальніше
У Вінниці розпочали капремонт стиків панелей будинків по вулиці Стельмаха, 15 та 600-річчя, 18
У Вінниці розпочали капремонт стиків панелей будинків по вул.Стельмаха, 15 та 600-річчя, 18
Детальніше