Кількість постраждалих внаслідок нічної атаки на Вінницю зросла до восьми
Кількість постраждалих внаслідок нічної атаки на Вінницю зросла до восьми - усіх доставили до лікарні.
Про це 16 липня поінформував Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який оперативно виїхав на місце нічної атаки.
За його інформацією, пожежу на підприємстві цивільної інфраструктури, куди влучив БПЛА, ще гасять.
Пожежники продовжують працювати на обʼєкті. Ми наразі збираємо інформацію про можливі ушкодження від уламків чи вибухової хвилі, - додає міський голова.
Якщо ваше майно пошкоджене, звертайтесь на Цілодобову варту 15-60 — спеціальна комісія виїде на місце і зафіксує належним чином пошкодження.
Нічна атака БпЛА
В ніч на 16 липня ворог атакував Вінницю та область 28 ударними БпЛА, з яких близько 18 вдалося знищити силам ППО.
Ворожі безпілотники влучили по обʼєктах промислової інфраструктури. На одному з них пожежу вдалося локалізувати, на іншому — рятувальники продовжують ліквідацію загоряння.
Також зафіксовано пошкодження чотирьох житлових будинків — зруйновано покрівлі, вікна та двері. Один із будинків зазнав значних руйнувань.
Обмежте перебування на вулиці
Вінниці після пожежі внаслідок ворожої атаки значно погіршена якість повітря. Жителів Вінниці й передмістя просять зачиняти вікна, а також по можливості обмежити перебування на вулиці.
Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Основні рекомендації:
- Залишайтеся в приміщеннях. Намагайтеся максимально обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо вранці та ввечері, коли концентрація шкідливих речовин у повітрі може бути найвищою.
- Тримайте вікна зачиненими. Щільно закрийте вікна, двері та вентиляційні отвори у ваших домівках, офісах та автомобілях. Якщо у вашій оселі є системи кондиціонування або очищувачі повітря з HEPA-фільтрами – використовуйте їх у режимі рециркуляції.
- Використовуйте засоби індивідуального захисту. Якщо виникла нагальна потреба вийти на вулицю, обов'язково вдягайте маски-респіратори (класу FFP2 або FFP3) або, за їх відсутності, щільні багатошарові марлеві пов'язки, попередньо зволоживши їх.
- Пийте більше чистої води. Вживання достатньої кількості рідини (2-3 літри на добу для дорослих) допомагає організму виводити токсини.
- Проводьте вологе прибирання. Регулярно проводьте вологе прибирання у житлових та робочих приміщеннях, щоб зменшити кількість осілого пилу та інших шкідливих речовин.
- Уникайте фізичних навантажень. Відкладіть пробіжки, інтенсивні тренування на відкритому повітрі та важку фізичну працю до покращення стану повітря.
- Особлива увага групам ризику. Діти, вагітні жінки, люди похилого віку та особи, що мають хронічні захворювання дихальної та серцево-судинної систем, повинні дотримуватися цих рекомендацій особливо суворо.
При появі таких симптомів – негайно звертайтеся до лікаря:
- Утруднене дихання, задишка, кашель;
- Подразнення очей, носа та горла;
- Головний біль, запаморочення, нудота;
- Загострення хронічних хвороб.
Стежте за офіційними повідомленнями від ДСНС, органів місцевої влади та Вінницького ОЦКПХ.
Нагадаємо, ворог в ніч на 16 липня здійснив чергову масовану повітряну атаку по всій країні. Атакував і Вінницю: є влучання.