Хто переміг на шахових турнірах «Вінницькі веремії» та «Кубок Поділля»

13:17 06.12.2022

Змагання відбувались у залі Вінницької міської дитячо-юнацької школи №6. У VI юнацькому фестивалі «Вінницькі веремії» на старт вийшли 109 гравців.

Гра проходила за швейцарською системою з 9 турів у віковій категорії до 14 років.

Боротьба видалась напруженою та безкомпромісною, до останнього туру не було зрозуміло хто посяде, яке місце, – говорить директор Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 Микола Бондар.

Він зазначив, що після четвертого туру змагання лідерську позицію займав вінничанин Данило Формос, а в 5 і 6 її перехопив Вадим Степанов із Донеччини, після 7 туру вінничанин Олексій Гнатюк. Втім, найспритнішим виявився хмельничанин Ярослав Шевченко, який виборов пальму першості на фініші турніру.

Вихованці міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 Владислав Пюро здобув «срібло», а Олексій Гнатюк – «бронзу».

П’яте місце в Павла Кузнєцова, 8 – у Миколи Бубело, 9 – Вадима Степанова, 10 – Іллі Голуба. Одесит Максим Пивоваров посів сьому сходинку.

Серед дівчат першість виборола Владислава Корольчук (Красилів, Хмельницька область), в арсеналі дівчини також високе четверте місце.

На турнірі нагороджені й кращі юні шахісти. Призерами стали хлопчики й дівчатка до 10 років. Відтак золоту нагороду отримали Артем Крупа (Тернопіль) та Марина Кутяніна (Одеса). «Срібло» – Владислав Кравчук (Хмельницький), Кіра Горпиніч (Вінниця); «бронза» – Дмитро Волканов (Одеса), Вікторія Кулякіна (Херсон).

В категорії до 8 років переможцями стали: Павло Узун (Миколаїв), а серед дівчаток Катерина Прокопович (Вінниця).

Кубок Поділля

Згодом відбувся вже дорослий командний турнір – це 10-й за рахунком «Кубок Поділля». Боротьба за першість була зосереджена між командами з Вінниці та Хмельницького. В результаті запеклого двобою перемогу святкувала команда міста над Бугом з рахунком 2.5 на 0.5, в складі якої виступали майстри: Микола Боднар, Володимир Вусатюк і Артур Роєнко. Друге місце в молодої команди з Хмельницького: Владислав Базюк, Ярослав Шевченко, Олександр Шевчук.

Третю сходинку виборола вінницька команда «Апекс» у надзвичайно напружених партіях на дошках. У її складі: Михайло й Олександр Жуковські, Богдан Боднар.

Четверте місце в команди Вінницької шахової школи, 5 – Вороновиця, 6 – Калинівка, 7 – Могилів-Подільський, 8 – Вінниця ветерани.

Розвиток інтелектуальних видів спорту – шахів та шашок – це один із пріоритетних напрямів міської дитячо-юнацької спортивної школи №6. Тож вітаємо і тренерів, і спортсменів із гарними результатами, – говорить голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський.

Нагадаємо, близько 7 тисяч гривень для захисників зібрали під час відкритого дитячого благодійного турніру початківців з шахів "Шаховий дебют", який відбувся у Вінниці 6 листопада.