Історія повторюється! Вінничани вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору. Голод 1932-1933 років не був наслідком неврожаю, це було цілеспрямоване знищення українського народу тоталітарним режимом радянського союзу. У людей масово вилучали продукти, зерно, забороняли виїздити за межі міст, сіл і залишали без засобів існування помирати від голоду.
Страшні обставини загибелі, хаотичні поховання тіл та численні маніпуляції зі статистичними даними у той період не дають змоги науковцям встановити точну кількість жертв. За оцінками Інституту демографії близько чотирьох з половиною мільйонів українців загинули внаслідок голоду 1932-1933 років.
У 2006 році Верховна Рада України ухвалила закон про Голодомор, як геноцид українського народу, скоєний радянською владою. Близько трьох десятків держав світу визнали його. Щорічно в день пам’яті о 16:00 українці запалюють свічку, аби згадати усіх, хто загинув внаслідок страшного терору.
Напередодні, десятки вінничан, представники влади міста та області зібрались на мітинг-реквієм, аби вшанувати пам'ять жертв Голодомору. До меморіального знаку містяни несли колоски пшениці, хліб та запалені лампадки.
Нагадаємо, напередодні Всеукраїнського Дня пам'яті жертв голодоморів та 91-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, у центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк пройшов тематичний захід. Діти та молодь з інвалідністю разом із батьками та педагогами дізнавалися більше про ті трагічні події, ділилися сімейними спогадами та вшановували пам’ять померлих внаслідок Голодомору-геноциду.