«Інститут розвитку міст» провів у Вінниці 28 тренінгів та воркшопів
З серпня по листопад фахівці КП «Інститут розвитку міст» втілювали у життя проєкт «Турбота про себе – це…» для вінничан та внутрішньо переміщених осіб. За цей час було проведено 28 тренінгів та воркшопів для понад 800 учасників й учасниць: психологічних, освітніх, мистецьких, розвивальних, просвітницьких.
Проєкт реалізовували фахівців КП «Інституту розвитку міст» у рамках впровадження Інтеркультурної стратегії Вінницької міської територіальної громади, що має на меті підсилити інтеркультурну свідомість всіх тих, хто проживає у Вінниці. А також покращити можливість самореалізації та участі в розвитку міста представників національних спільнот, внутрішньо переміщених осіб і гостей міста з різних країн.
В основі курсу «Турбота про себе – це…» – холістичний підхід до здоров’я людини, що передбачає фізичне та духовне здоров’я. Завдяки участі у тренінгах та воркшопах, учасники й учасниці змогли віднайти внутрішню рівновагу, покращити свій психологічний стан, подбати про фізичне здоров’я, а також навчитися нового.
Організовувала заходи експертка з міжнародної комунікації та супроводу проєктів «Інституту розвитку міст» Юлія Кашпрук, яка також є координаторкою Програми Інтеркультурні міста у Вінниці.
За понад три місяці кропіткої роботи команди фахівців у тренінгах та воркшопах брали участь понад 800 внутрішніх переселенців та вінничан. Зокрема були учасники й учасниці з міст:
- Нікополь,
- Сіверодонецьк,
- Кирилівка,
- Запоріжжя,
- Мелітополь,
- Енергодар,
- Мирноград,
- Харків,
- Токмак,
- Маріуполь,
- Луганськ,
- Слов’янськ,
- Кременчук,
- Бахмут,
- Пологи,
- Широке,
- Миколаїв,
- Херсон,
- Каховка,
- Василівка,
- Гуляйполе,
- Оріхів,
- Мирне,
- Лисичанськ,
- Павлоград,
- Київ.
До речі, ідею цього проєкту надали люди, які переїхали до Вінниці, та шукали різні можливості для особистого розвитку та адаптації у новій громаді. Вони взяли участь в соціологічному опитуванні та розповіли, яких саме заходів потребували найбільше, – розповів директор КП «Інституту розвитку міст» Назар Коваленко.
Також завдяки курсу учасники мали змогу працювати з психологами та психотерапевтами, дізнавалися про особливості фотографування, вивчали англійську, шукали творчий потенціал, створювали пісні, вчилися складати резюме та розумітися у фінансах тощо.
За період з серпня по листопад когорта фахівців провела чимало заходів, які стали в допомогу тим людям, які стали частиною нашого міста та прагнуть швидше адаптуватись до нового життя:
- тренінги,
- воркшопи,
- групові підтримуючі терапії,
- консультації,
- лекції,
- дискусії,
- танцювальні класи
- артмайстерні.
Ключовим моментом нашого курсу стало зміцнення і підтримка здоров’я: психічне та емоційне здоров’я людини (це психологічна підтримувальна терапія), фізичне здоров’я (опанування базовими техніками хореографії, танцювально-фізичного тренажу, стретчинг та самомасаж), соціальна включеність та опановування нових навичок (інтерактивне вивчення англійської мови, майстер-клас з основ фотозйомки, тренінг «Проєктний Менеджмент: від задуму до реалізації». Також тренінг «Пошук роботи: без чого не обійтись» з HR-експертками, лекція «Екскурс в IT», заходи для молоді: квіз «Подорож Україною за 2 години» для активної молоді, тренінг «Ключові секрети фінансової грамотності для молоді», захід зі створення пісні. Хочу особисто подякувати усім експертам та тренерам, які працювали разом з нами протягом цього часу. Вони – найкращі, оскільки вкладали у роботу як свій час, так і душу. Це наш малий вклад у Перемогу України: наші зусилля, наші знання, наш час, а саме головне, величезне прагнення перемогти, а це можливо, коли ми здорові й стаємо в допомогу іншим, – додала експертка з міжнародної комунікації та супроводу проєктів Юлія Кашпрук.
Мережа інтеркультурних міст
Вінниця долучилась до мережі інтеркультурних міст у 2016 році. Саме тоді було підписано Меморандум національної мережі інтеркультурних міст України. Пізніше Вінницька міська рада затвердила «Концепцію інтегрованого розвитку Вінниці 2030», одним зі стратегічних проєктів якої є розробка і реалізація Інтеркультурної стратегії міста.
Курс тренінгів та воркшопів «Турбота про себе – це…» відбувся за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», який виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.
Нагадаємо, воркшоп для переселенців та вінничан організовує «Інститут розвитку міст» у рамках впровадження Інтеркультурної стратегії Вінницької міської територіальної громади.