Іграшкова терапія: у Вінниці працює безкоштовна кімната психологічної підтримки

Іграшкова терапія: у Вінниці працює безкоштовна кімната психологічної підтримки

11:59 05.01.2024

Психологічний стан під час воєнних дій є вкрай нестабільним, а особливо у дітей. Аби допомогти їм подолати психологічні проблеми та труднощі, у Вінниці організували кімнату терапевтичної іграшки, де проводять ігрову та арттерапію, застосовують різноманітні методики та прийоми. Працює кімната у Вінницькій міській центральній бібліотеці для дітей та юнацтва. Послуги тут надають безкоштовно.

Працює із дітьми психологиня Світлана Омельницька. Фахівчиня зазначає, що є наукові дослідження, які підтверджують ефективність використання іграшкової терапії. Кімнату терапевтичної іграшки при бібліотеці створено в межах волонтерського проєкту Вікторії Назаревич «Toy Therapy Room».

Директорка закладу культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» Олена Заквацька, зазначила, що організація такої кімнати чарівної іграшки при бібліотеці є чудовою ініціативою.

Ця ініціатива дозволить діткам зняти стани тривоги, напруження, пропрацювати страхи чи інші негативні емоції. Це можливість відновити свій ресурс, розвинути творчі здібності через техніки інтегрованої арттерапії та ігротерапії. Щиро радію, що перша така у Вінниці кімната розпочала свою роботу саме на базі Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва і дякую пані Світлані за співпрацю, – говорить Олена Заквацька.

За словами Світлани Омельницької, нині не всі батьки мають можливість допомогти дітям впоратись зі стресом, страхом чи переживаннями, які викликала війна й не тільки. Саме тому варто звертатись за допомогою до спеціаліста. На заняття запрошуються юні вінничани, а також діти-переселенці, аби покращити свій емоційний стан.

Так, на початку сеансу кожна дитина обирає собі іграшку до вподоби, яку зможе згодом забрати додому. Як зазначила психологиня, застосування іграшок під час роботи є не тільки ефективним, а й дієвим способом забезпечити дітям необхідну психологічну допомогу.

Перш за все, іграшки служать інструментом для регулювання емоційного стану дітей. М'які іграшки або предмети для стискання можуть надавати відчуття комфорту та безпеки, допомагаючи малечі вийти зі стресових ситуацій. Діти за допомогою такого помічника виражають свої переживання, зокрема ті, які їм важко висловити словами. Хлопчики та дівчатка спілкуються за допомогою тих іграшок, які собі обрали. Ми проговорюємо, а що може зробити іграшка, які у неї емоції, страхи, переживання, якими «силами» вона наділена тощо. Тобто у такій ігровій формі дітвора психологічно розвантажується, знімаються блоки, – говорить психологиня Світлана Омельницька.

У своїй роботі пані Світлана використовує методи арттерапії та казкотерапії. Щоб пропрацювати страхи та переживання, діти малюють, ліплять, склеюють, грають з піском, створюють власні казки тощо.

Психологиня назвала кілька причин, які є підставою звернутися по допомогу. Серед найпоширеніших:

  • Вплив травматичних подій
  • Якщо дитина має справу з розлученням/розставанням батьків
  • Прояв деяких фобій і страхів, що призводять до серйозних порушень
  • Схильність до булінгу або знущань з боку інших дітей
  • Труднощі у встановленні дружніх стосунків
  • Труднощі з розлукою з матір'ю чи батьком
  • Страждання через втрату, смерть важливої людини
  • Академічні проблеми, такі, як: труднощі з навчанням, що впливають на емоційне здоров'я дитини.

Сьогодні вкрай важливо, щоб кожна дитина мала можливість знайти спосіб вираження себе, який відповідатиме її індивідуальним потребам та вподобанням. Цей підхід допомагає створити ефективне середовище для психологічної підтримки, сприяючи здоров'ю та розвитку кожної дитини, – підкреслює Світлана Омельницька.

Як зареєструватись

Сеанси проходять щосуботи з 10:00 до 12:00 в приміщені Вінницькій міської центральної бібліотеки для дітей та юнацтва, за адресою: проспект Космонавтів, 63.

Попередня реєстрація за телефоном: (066) 117 53 67 (Світлана).

Нагадаємо, близько семи років у клубі «Краєзнавчі студії», що діє у Вінницькій центральній міській бібліотеці ім. Бевза, вінничани вивчають історію та культуру рідного краю. Цікаве дізнаються із перших уст – від митців, письменників, істориків, фотографів та дизайнерів рідного краю. З ними члени клубу спілкуються особисто, адже запрошують відомих людей на свої засідання.

Embedded thumbnail for Іграшкова терапія: у Вінниці працює безкоштовна кімната психологічної підтримки

Читайте також

У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
Детальніше
Секрети віртуального світу як сучасні технології впливають на вашу дитину
Секрети віртуального світу: як сучасні технології впливають на вашу дитину
Детальніше
Від 600 грамів до кілограма як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Від 600 грамів до кілограма: як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Детальніше
Дитяче Євробачення 2024 де дивитися та як голосувати за Україну
Дитяче Євробачення 2024: де дивитися та як голосувати за Україну
Детальніше
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Детальніше
У Вінниці стартує безкоштовний курс емоційної підготовки до материнства
У Вінниці стартує безкоштовний курс емоційної підготовки до материнства
Детальніше