Футбол «Нива» (Вінниця) стартувала домашньою нічиєю із «Хустом»

Футбол: «Нива» (Вінниця) стартувала домашньою нічиєю із «Хустом»

12:56 04.09.2022

Друга ліга у Вінниці стартувала матчем проти абсолютного дебютанта змагань ПФЛ. Причому, і це велика родзинка матчу, привіз ФК «Хуст» в гості до «Ниви» її ексголовний тренер – Володимир Циткін.

Господарі виставили оновлений склад із повністю оновленим оборонним блоком і суттєвими змінами в середній лінії. Команда вийшла досить нерівномірною: поруч із малодосвідченими Чухном і Муликом – такі гравці, як Загорулько чи Кольцов, який востаннє в Україні грав не нижче УПЛ.

ФК «Хуст» виявився командою міцно збитою: зібравши хлопців із ФК «Минай», ФК «Ужгород» і МФА «Мункач», дебютант Другої ліги виставив склад, у якому практично всі гравці грали на такому рівні, а дехто – як ексворотар «Олександрії» Леванідов чи колишній опорник «Минаю» Вагін – і у вищих лігах, - інформує пресслужба клуба.

З усім тим, уже в дебюті зустрічі «Нива» повинна була повести в рахунку. Дебютант команди Жуков зарядив у поперечку вже на 2-й хвилині матчу. Вінничани й далі володіли ініціативою, проте, до честі закарпатців, вони дуже ефективно вибігали від оборони в атаку, і неодноразово стрімкі Повхан, брати Луціви, Мердєєв і Станкович загострювали гру. На 37-й хвилині Луців після розкачки від Повхана цілком міг відкривати рахунок, але пробив вище.

І – як відповідь – на 44-й хвилині пішла багатохвильова атака, граючий президент Загорулько влучив у воротаря, але на дальній стійці все той же Жуков встигав на добивання – 1:0. Прекрасне завершення першого тайму для господарів, під час якого гра проходила з перемінним успіхом.

А відразу після перерви ФК «Хуст» показав, що навіть оновлена в короткі терміни команда може створити проблеми ліговим старожилам. Важливу роль відіграв Циткін, який, безперечно, досконало знав сили та слабкості своїх колишніх підопічних. На 50-й хвилині новий воротар «Ниви» Попович потягнув удар В.Луціва головою зблизька після подачі Повхана з лівого флангу. І, як виявилося, це була репетиція. Той же Повхан ішов на удар, упав у боротьбі з Костюком, зате Луців встигав з глибини поля й ударом з правої ноги розстріляв ворота – 1:1.

Чому жодна з команд не змогла вирвати перемогу? Тому, що, при зібраних нашвидкуруч досить пристойних стартових складах, головні тренери були обмежені в можливості змінити гру через заміни. При неповних лавах запасних, із молодими гравцями та футболістами, які не грали раніше на цьому рівні, «Нива» та «Хуст» уже не могли внести вирішальні рокірування.

Технічні дані

Чемпіонат України з футболу

• 1 тур. Вінниця, Центральний міський стадіон
  • «Нива» (Вінниця) – ФК «Хуст» – 1:1
  • Арбітр – Олександр Титов (Донецьк)
  • Голи: Жуков, 44 ‒ П.Луців, 66

«Нива» (стартовий склад): Попович, Петрук, Чухно, Борячук, Костюк, Кольцов, Шевчук, Жуков, Білик, Мулик, Загорулько. Запасні: Гуменний, Поліщук, Астаф’єв, Бедрак, Гаврик.

Головний тренер: Олег Остапенко.

«Хуст» (стартовий склад): Леванідов, Іванов, Вагін, Павлич, П.Луців, Романенко, Приходько, Мердєєв, Станкович, Повхан, В.Луців. Запасні: Мороз, Пилип, Стрілець, Бучок.

Головний тренер: Володимир Циткін.

Нагадаємо, 22 серпня вінницька "Нива" провела черговий контрольний поєдинок. В гостях колектив Олега Остапенка зустрівся з аматорським "Колосом" (Полонне, Хмельницька область).

Вінницька спортшкола №1 провела першість із легкої атлетики серед школярів
Вінничан запрошують на спортивно-розважальний захід "Сильні, вільні та спортивні"
У Вапнярці проведуть благодійний забіг, аби зібрати кошти на дрон для захисників