Фахівці Вінницького центру реабілітації «Гармонія» пройшли тренінг «Сміх і гра»

Фахівці Вінницького центру реабілітації «Гармонія» пройшли тренінг «Сміх і гра»

15:30 27.08.2024

У Вінниці відбувся триденний тренінг «Сміх і гра», організований шведським підрозділом організації «Клоуни без кордонів» спільно з БФ «Слов’янське серце». Навчання було орієнтовано на педагогів, психологів та вихователів, які працюють з дітьми. Серед учасників та учасниць заходу – вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк та психолог закладу Микола Чорнобривенко.

Clowns Without Borders Sweden («Клоуни без кордонів Швеція») – це шведська некомерційна організація, націлена на поширення радості, сміху, надії та гармонізацію психологічного стану дітей усього світу, які перебувають у складних життєвих обставинах. Організація працює у багатьох країнах світу, зокрема, з 2022 року в Україні.

Ми прагнули навчити учасників та учасниць, як легко грати, як будувати ігри та як бути тим своєрідним “кухарем” і додавати свої “інгредієнти”, щоб гра була насиченою і “смачною” для всіх, – зазначила Ольга Сєрих, членкиня ГО «Сміхоноси», яка займається медичною клоунадою та бере участь у виставах «Клоунів без кордонів Швеція».

Три дні тренінгу містили в собі три тематики: проживи, вивчи та лідируй. Заняття проходили у формі гри, щоб дорослі відчули себе дітьми та відчули на собі, що таке смак гри. На другий день учасники працювали в команді, вчились створювати різні сценки. Третій день був присвячений самостійній побудові гри.

На тренінгу ми вчилися взаємодіяти з дітьми, а для цього ми мали згадати, як самі були дітьми. І відповідно ми робили різні вправи, які були спонтанними, легкими та невимушеними, – ділиться враженнями психолог Микола Чорнобривенко.

Спеціалісти вважають, що сміх та ігри покращують комунікацію та самовираження, будують довіру та почуття безпеки, зміцнюють самооцінку, сприяють фізичному та ментальному полегшенню, допомагають відрегулювати емоції.

Важливо, що програма, з якою ми познайомилися, універсальна. Її можна використовувати як для великих груп учасників, так і для зовсім маленької їхньої кількості. На тренінгу ми і самі гралися, і вчилися проводити ігри, визначали, чим ми можемо бути корисними дітям, – розповідає вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю Тетяна Тетер.

22 серпня представники та представниці організації також завітали до центру реабілітації «Гармонія», щоб представити перфоманс для 20 дітей та підлітків з інвалідністю – клієнтів закладу.

У світі, який ми покажемо нашим глядачам, все просто, все магічно і дуже легко повірити в диво і, звісно, в себе. Хочемо розвеселити, розсмішити маленьких глядачів, надати їм теплу підтримку і сили рухатись далі, дружити і бути поряд, – підсумувала Ольга Сєрих.

Нагадаємо, патріотична прикраса на руку, декор для сумки та браслет з паракорду. Такий атрибут вчились робити своїми руками клієнти центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк. 

Читайте також

У Брюсселі презентують дослідження, присвячене «зеленим» робочим місцям у Вінниці
Детальніше
У Вінницькому центрі реабілітації започаткували заняття з нейрогімнастики
Детальніше
У Калинівській лікарні запрацювало реабілітаційне відділення
Детальніше
Гройсман зустрівся із новою президенткою Національного демократичного інституту США
Детальніше
Де у Вінниці можна безкоштовно взяти напрокат засоби реабілітації
Детальніше
У Вінниці відбулось перше засідання Ради безбар’єрності при Вінницькому міському голові
Детальніше