Економія електроенергії - поради вінничанам

Економія електроенергії - поради вінничанам

18:10 21.10.2022

Ворог продовжує завдавати ракетні удари по об'єктах критично важливої інфраструктури, позбавляючи звичайних людей електроенергії. Задля економії всіх українців закликають обмежити використання електроенергії впродовж дня.

Енергетики просять кожного доєднатись до боротьби на енергетичному фронті.

Правила ощадливості

Варто лише дотримуватись правил економного використання електроенергії:

  • Потрібно вимикати ту техніку, якою ніхто не користується.
  • Варто критично оцінити необхідність інтенсивного використання електроенергії у «пікові» години. Для цього слід перенести побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (потрібно користуватись таймерами побутової техніки)). Також варто ознайомитись із переліком побутової техніки, що споживає найбільше електроенергії. Насамперед йдеться про такі прилади: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.
  • Модернізація освітлення у власній оселі. Потрібно замінити лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання. Замінивши лише 5 лампочок, можна заощадити до 100 грн у місяць на рахунках за електроенергії. У масштабах багатоповерхівки, якщо це зроблять 100 родин – разом можна зберегти суттєву суму коштів – до 100 тис. гривень.
  • Використовувати енергоефективну побутову техніку. Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».
  • Наливати в електрочайник потрібно лише стільки води, скільки потрібно для напою. Також потрібно своєчасно видаляти накип. Регулярна очистка чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати. Навіть попри маленькі розміри, чайник використовує досить багато електроенергії;
  • Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження.
  • При пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Також потрібно надати перевагу природньому сушінню.
  • Залишати мінімум приладів у режимі «stand-by». Прилади у режимі «сон» споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Це допоможе заощадити до 300 гривень у рік. Перевагу у використанні потрібно надавати розумними подовжувачами. Його можна налаштувати на відключення приладів від електроживлення, коли вони не використовуються.
  • Для розвантаження енергосистеми варто використовувати функцію «відкладений старт» для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.
  • Не слід залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
  • Варто вимикати стабілізатори напруги, якими не користуються.
  • Можна встановити сенсори руху для освітлення приміщень.
  • Варто застосовувати параметр Eco (Ecomode) Energy Saving під час використання пральної, посудомийної машини, бойлера. Це дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.
  • Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо). Наприклад для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.
  • Потрібно правильно експлуатувати холодильник. Встановлювати його потрібно подалі від газової плити або опалювальних приладів, місць де є пряме сонячне проміння. Не рекомендується ставити в холодильник гарячу їжу. Продукти слід розморожувати в загальній камері холодильника. Також слід взяти за звичку регулярно розморожувати сам холодильник. Для більшої ененергоощадливості слід дотримуватись оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

Більше інформації можна дізнатись на сайті Держенергоефективності.

Наразі в країні досить напружена ситуація в енергетиці і тому ми закликаємо всіх споживачів відповідально ставитися до використання ресурсів в години пік, – зазначає директор департаменту міського господарства Віталій Місецький. – Важливо сьогодні згуртуватись задля підтримки енергетичного фронту. Кожен може зробити свій внесок енергощадливою поведінкою.

Задля економії електроенергії у Вінниці на лінії виходитиме менше трамваїв та тролейбусів, натомість збільшать кількість автобусів, а завдяки частковому вимкненню вінницьких вуличних ліхтарів протягом тижня вдалось зекономити 42 000 кВт.

Нагадаємо, на Вінниччині вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії. Поки вони стосуються промислових споживачів. Крім цього, побутових споживачів просять також максимально обмежити споживання електроенергії.

Читайте також

Посипають дороги та лагодять мережі де працюють комунальні служби Вінниці 22 листопада
Посипають дороги та лагодять мережі: де працюють комунальні служби Вінниці 22 листопада
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
10 місяців бюджету 2024 Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
10 місяців бюджету 2024: Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
Детальніше
З окупованого Херсона в Австралію Як живеться українським біженцям за кордоном
З окупованого Херсона - в Австралію. Як живеться українським біженцям за кордоном
Детальніше
У Вінниці вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни
У Вінниці вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни
Детальніше
Світло під час блекаутів, сонячні станції та когенерація - Вінниця вибудовує енергонезалежність
Світло під час блекаутів, сонячні станції та когенерація - Вінниця вибудовує енергонезалежність
Детальніше