Допомогати іншим для них – стиль життя. Історії вінницьких волонтерів
5 грудня в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Вінницькі волонтери за будь яких обставин завжди підставляють плече тим, кому допомога потрібна найбільше. Поспілкуватися бодай декілька хвилин без вирішення нагальних питань – той ще «квест», адже щохвилини – дзвінки, повідомлення, листи і всі вони про допомогу.
Найактивніше волонтерський рух розгорнувся в Україні після 2014 року, коли на сході країни почалася війна. Тоді ж вінничани почали об’єднуватися заради допомоги бійців на Сході: у буквальному сенсі одягали, взували, годували, забезпечували необхідною амуніцією та ліками.
Вінничанки Тетяна Вакула та Тетяна Власюк починали в бригаді «Вінницької кулінарної сотні». Аби нагодувати хлопців на передовій, 2 роки тонами сушили супнабори та каші. А кілька разів на рік вмощувались на гори гумдопомоги та вирушали на Схід.
Я пам’ятаю першу нашу поїздку. Для мене це було так, наче ти трапляєш в легенду зустрічаєшся з людьми, які воюють, захищають, - пригадує Тетяна Вакула.
Потреба їздити на Схід відпала, коли поштові відділення почали безкоштовно доставляти відправлення на передову
Тільки наша команда щомісяця на тисяч сто відправляє допомоги, завдяки небайдужим людям. В тому числі і будматеріали, квадрокоптери, ремонти автівок, - розповідає Тетяна Власюк.
Допомога дітям – це стиль життя атерини Поджаренко. На рахунку десятки масштабних благодійних проектів. Один з найперших - «Запали місто синім». А далі виставка-аукціон дитячих картин, майстер-класи та багато інших проектів. А ще проект «Непереможні чемпіони»: спільна фотосесія іменитих українських спортсменів та дітей з порушенням інтелектуального розвитку.
Цікаво, що чемпіони до цього проекту віднеслись з захопленням, вони стали товаришувати з родинами, підтримувати їх, - розповідає Катерина Поджаренко.
Нині ініціатива кількох людей трансформувалась у великий фонд «Вінниця комфортне та безпечне місто». Його очолив Андрій Ковальов. І з перших днів пандемії разом з волонтерами стали на захист лікарів
Ми почали збирати кошти на захисні набори, бахіли, окуляри для лікарів, потрібна була серйозна підтримка наших лікарів, - говорить Андрій Ковальов.
Меценат запевняє, коли віриш у те що робиш, а не шукаєш зиску, завжди знаходяться однодумці.
Читайте також: Вінницькі волонтери виготовили для захисників станину під кулемети