До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

10:13 02.06.2021

1 червня будинок сімейного типу відвідала заступниця міського голови Галина Якубович, яка привітала хлопчиків та дівчаток з Днем захисту дітей. Малечі передали солодощі та кошти, які вони планують спрямувати на відвідування аквапарку. А благодійники, які побажали залишитись невідомими, передали для будинку сімейного типу духову шафу. Мама родини Анна Крищук розповіла, що найчастіше там будуть готувати запечені курячі стегенця, пиріжки та запечену картоплю, адже ці страви найбільше полюбляють діти.

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

Заступниця міського голови Галина Якубович привітала хлопчикі та дівчаток з Днем захисту дітей від імені міського голови Сергія Моргунова та міської ради. Побажала дітям здоров'я та щастя, здійснення мрій. Галина Якубович зазначила, що батьки-вихователі  вирішили зробити ремонт на кухні і сказали, що їм потрібна духова шафа.

Наші волонтери, які постійно допомагають, придбали для будинку сімейного типу духову шафу. Вони побажали залишитись невідомими. Ми їм дуже вдячні, духова шафа дуже гарна, якісна, функціональна для такої великої родини, – каже Галина Якубович.

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

Мама родини Анна Крищук зазначила, що їхня духова шафа не працювала, і тому вони дуже вдячні цьому подарунку.

Хочемо змінити нашу кухню, поставити нову плиту, зробити місце для роздачі і радувати наших дітей смачною їжею. Мріяли про духову шафу і нам сьогодні її привезли. Будемо робити у ній випічку, запечену картоплю, пиріжки, запечені курячі стегенця.  Дітей долучаємо до приготування їжі. У нас є графік чергування, кожен знає свій день. Наприклад, якщо робимо суп чи борщ, то діти чистять картоплю, моркву, цибулю, вміють робити зажарку. Кожен після себе сам миє посуд, а черговий прибирає зі столу, миє підлогу і виносить сміття. Також нам сьогодні подарували кошти від міської ради, плануємо витратити їх на поїздку до аквапарку, адже діти дуже хочуть туди – каже Анна Крищук.

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

Як розповіла Галина Якубович, будинок сімейного типу функціонує у місті вже декілька років.

Ми хочемо, щоб цей будинок наповнювався приємними подіями, які приносять дітям радість. Адже, на жаль, ці діти за своє ще недовге життя вже побачили багато сумного. Тому, коли ще урядом Володимира Гройсмана було виділено субвенцію на придбання приміщень під будинки сімейного типу, міський голова Сергій Моргунов сказав, що потрібно створювати такий будинок, адже дітям важливо  виховуватись саме в родинному колі. Спілкуючись з претендентами на батьків-вихователів, ми побачили, що ці молоді люди дуже хочуть допомогти дітям, дати їм зрозуміти, що таке сімейні традиції, цінності, щоб вони вже надалі у своїх родинах їх впроваджували. Тому ми вже декілька років працюємо у цьому напрямку, бачимо, що з кожним роком дітки, які потрапляють у цей будинок сімейного типу, знаходять тут тепло, доброту сердець. Ми опікуємось цим будинком сімейного типу, допомагаємо, адже це наша робота. Найголовніше, щоб дітям було тут тепло й затишно, щоб вони знаходили любов, бо кожна дитина має виховуватись у сімейному колі й добрі, тоді вона це переносить на своє життя та власні відносини, – каже Галина Якубович.

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

Загалом у будинку сімейного типу виховується дев'ять діток, в тому числі двоє біологічних. Минулого тижня до будинку сімейного типу влаштували 14-річного хлопчика.

На минулому тижні родина поповнилась ще одним членом сім'ї. Цей хлопчик, на жаль, за своє життя багато чого пережи. Зараз вже бачимо, що у нього зовсім по іншому горять очі. Зрозуміло, що дитині потрібно звикнути. Але батьки-вихователі ще до того, як хлопчик прийшов у родину, знаходили контакт з цією дитиною, неодноразово з ним спілкувались. Він вже звикає до всіх своїх братиків та сестер, у них вже з'явились спільні плани, як проведуть літо. Взагалі, це постійний процес, коли у будинок сімейного типу влаштовуються діти, вони тут перебувають до повноліття, іноді і більше, – додала Галина Якубович.

До Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощіДо Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі

Нагадаємо, У Вінниці до будинку сімейного типу влаштували ще одну дитину

Читайте також

Патронатні родини зберігають відчуття сім'ї для дітей
Детальніше
Подарували родинне тепло: сім'я Житників взяла на виховання трьох прийомних дітей
Детальніше
Що таке патронат над дитиною?
Детальніше
У Вінниці до прийомної сім’ї взяли однорічного хлопчика
Детальніше
Досвідом облаштування укриттів у закладах освіти Вінниця ділилась з усією країною
Детальніше
Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб створили у Вінниці
Детальніше