До Вінниці прибула делегація з Харкова та Херсона - обговорили децентралізаційну реформу

До Вінниці прибула делегація з Харкова та Херсона - обговорили децентралізаційну реформу

17:13 06.02.2024

У Вінниці 6 лютого представники органів місцевого самоврядування зустрілися з Президентом Української асоціації обласних та районних рад, головою Харківської обласної ради Тетяною Єгоровою-Луценко та головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленко.

Метою зустрічі стало обговорення однієї з найуспішніших реформ у Європі – децентралізації в Україні та її подальший розвиток, а також обмін досвідом в частині розвитку громад, районів та областей в цілому.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов переконаний: місцеве самоврядування відіграє важливу роль в контексті децентралізації. Продовження цієї реформи необхідне для подальшої євроінтеграції України та післявоєнної відбудови.

З початку повномасштабного вторгнення кожна територіальна громада взяла на себе відповідальність робити все необхідне, щоб підтримувати державу. Вінницька громада ухвалила відповідний розподіл бюджету на 2024 рік, де основними пріоритетами стали безпека і оборона, стійкість та турбота. За цими напрямками ми і працюємо. Запитів від військових надходить все більше, і ми намагаємося їм допомогти. Але також не можна забувати робити все можливе для того, щоб робота критичної інфраструктури була стабільною. Все повинно бути збалансовано, і це наблизить перемогу України над ненависним ворогом, – сказав Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зауважив, що метою зустрічі є напрацювання ефективних інструментів для подальшого впровадження децентралізації в Україні та розвитку органів місцевого самоврядування.

Наша зустріч припадає на 713 день протистояння України російському ворогу. Завдяки боротьбі за незалежність наших військових та цивільних людей, які об’єдналися навколо збереження нашої державності, ми маємо змогу поговорити про перспективи та майбутнє України. Під час відбудови на органи місцевого самоврядування буде робитись велика ставка, і ми бачимо позицію міжнародних партнерів, що в процесі відновлення їм було б зручно вести діалог з органами місцевого самоврядування. Це та модель, за якою живе весь цивілізований світ, – сказав Вячеслав Соколовий.

Президентка Української асоціації обласних та районних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко подякувала місцевій та обласній владі Вінниці за конструктивний діалог.

Ми обговорили нагальні питання для місцевого самоврядування, які стосуються подальшого завершення реформи децентралізації, якої очікує вся країна. Війна призупинила цей процес, але ми напрацьовуємо законопроєкти з позиціями всіх українських асоціацій, і я певна, що найближчим часом вони будуть прийняті. Сьогодні ми обговорили надходження ПДФО до бюджетів, подальші повноваження районних рад. Більшість європейських країн мають три рівні місцевого самоврядування, тому для нас принципово важливо розуміти їх повноваження. Також ми вдячні місту за те, що прийняли в себе релоковані підприємства з Харкова та Херсона, а також інших регіонів, – сказала вона.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко подякував Вінниці та Вінниччині за гуманітарну допомогу, яку направляли для Херсонщини з початку повномасштабного вторгнення. Він також розповів про досвід роботи з громадами у своєму регіоні.

На території Вінниці та області живе багато херсонців, які ще не повернулися додому. Багато підприємців теж релокувалися до Вінниці і я вдячний, що нашому бізнесу надали можливість продовжувати працювати, – сказав він.

Після круглого столу делегати побували на одному з підприємств Вінниці – заводі “Грінкул”, де виготовляють холодильне обладнання, знане в усьому світі.

Нагадаємо, у Вінницю з робочим візитом прибула делегація іноземців – представники міжнародної консалтингової фірми Baker Global Advisory Даглас Бейкер та Ед Уїлсон зі США, а також керівник відділу міжнародного розвитку бізнесу будівельної компанії Tesla Югослав Каріч. 

Embedded thumbnail for До Вінниці прибула делегація з Харкова та Херсона - обговорили децентралізаційну реформу

Читайте також

Затвердили Антикорупційну програму Вінницької обласної ради на три роки
Затвердили Антикорупційну програму Вінницької обласної ради на три роки
Детальніше
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
Детальніше
На Вінниччині відбувся черговий випуск поліцейських офіцерів громад з усієї України
У Вінниці відбувся черговий випуск поліцейських офіцерів громад з усієї України
Детальніше
Вінницька облрада передасть військовим обладнання на понад 3,7 млн грн
Вінницька облрада передасть військовим обладнання на понад 3,7 млн грн
Детальніше
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
Детальніше
Антикорупційна програма та допомога військовим - відбулась сесія Вінницької облради
Антикорупційна програма та допомога військовим - відбулась сесія Вінницької облради
Детальніше