Дні європейської спадщини відзначили у Вінниці

Дні європейської спадщини відзначили у Вінниці

15:41 27.09.2021
29

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, з 1991 року відзначають кожного вересня по всій Європі. Принцип ідеї, започаткованої Радою Європи, простий: відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам "оживити" їх. Ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

У 2021 році ДЄС присвятили темі інклюзивної та різноманітної спадщини, щоб заохотити широку аудиторію брати участь у подібних заходах і підкреслити, що взаємодія з людьми та спільнотами з різним культурним походженням збагачує наше життя.

Дні європейської спадщини відзначили у Вінниці

У Вінниці так само приділили особливу увагу покращенню доступності заходів. Організатором ДЄС у місті став департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради у партнерстві з ГО “Гармонія”, Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм, Вінницьким обласним художнім музеєм, Центром історії Вінниці та Вінницькою обласною клінічною психоневрологічною лікарнею ім. академіка О.І. Ющенка.

У роботі з доступністю музеїв та інших локацій у Вінниці ми працюємо не з нуля, а з тим, що нам дісталося у спадок від попередньої епохи, – говорить голова правління ГО “Гармонія” Людмила Нецкіна. – Люди з інвалідністю та маломобільні групи населення можуть відвідати досить обмежену кількість закладів, щоб дізнатися більше про історію міста. Їх адаптація вимагає багато фінансових вкладень і конструктивних рішень. Але зараз на це звертають значно більше уваги, що є великим проривом і дає гарні перспективи у реалізації ідей доступності.

Дні європейської спадщини відзначили у Вінниці

Безбар'єрність буває не тільки фізичною, – додає директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені. – Такі заходи, як цьогорічні заходи ДЄС, допомагають формувати навички роботи з різними групами для музейних працівників та гідів. Є окремі принципи роботи з маломобільними людьми, людьми з вадами слуху чи зору, з функціональними обмеженнями, зокрема психічними. У кількох вінницьких локаціях вже є хороші приклади і по доступності, і по спеціальних програмах. Так, з дітьми з аутизмом працює Вінницький обласний художній музей. А центр ремесел “Дунстан” за підтримки Українського культурного фонду цього року реалізує цікавий проєкт популяризації середньовічної історії для дітей з особливими освітніми потребами.

Дні Європейської Спадщини стартували у Вінниці в п'ятницю, 24 вересня, публічною дискусією “Культура. Туризм. Інклюзія”. На ній тему доступності обговорювали представники туристичних закладів міста, громадських ініціатив та усі охочі послухати, які інклюзивні аспекти у Вінниці вже реалізовані, а які ще необхідно втілити. Серед спікерів дискусії були голова правління ГО “Гармонія" Людмила Нецкіна, керівниця оргкомітету Міжнародного форуму інклюзивності у Чернівцях Марія Нікітіна та керівник Центру ремесел “Дунстан” Сергій Десяк. Було, зокрема, презентовано проєкт “Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України”, який готує сайт з інформацією про рівні доступності музеїв по всій Україні.

Дні європейської спадщини відзначили у Вінниці

У суботу та неділю Дні європейської спадщини у Вінниці продовжились серіями екскурсій та майстер-класів від обласних музеїв та вінницьких гідів, які врахували потреби людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Художній музей проводив екскурсії "Різноманітність у живописі" та майстер-класи з гончарства. Краєзнавчий музей організував екскурсії на тему "Інтерактивний музей: включайся та пізнавай!" та ярмарку майстер-класів "Спадщина майстрів: ремесло для всіх", де охочі змогли дізнатися ази створення ювелірних прикрас, витинанок та ляльок-мотанок.

Гідеса Оксана Роздорожнюк провела інклюзивну оглядову екскурсію містом для представників громадської організації "Гармонія", а Тетяна Рибак – екскурсії по психоневрологічній лікарні ім. О. Ющенка "Дім вар'ятів" з ексклюзивною можливістю потрапити у музей медичного закладу та інклюзивну екскурсію центральною частиною міста "Мама Мія Вінниця" для батьків з дитячими візочками. Загалом події ДЄС у Вінниці цьогоріч відвідало понад 250 людей.

Нагадаємо, Маленьких вінничан запрошують на інтерактивну екскурсію до Музею моделей транспорту.

Читайте також

Вивезені сторіччя тому з Азербайджану національні килими знайшлися у Вінниці
У Вінниці зібрали унікальну колекцію азербайджанських килимів
Детальніше
Національний музей-садиба М.І. Пирогова
Національний музей-садиба М.І. Пирогова
Детальніше
Що оновили та як модернізували годинник на вінницькій вежі
Що оновили та як модернізували годинник на вінницькій вежі
Детальніше
Вінничани можуть долучитися до створення експозиції "Музею Вінниці"
Вінничани можуть долучитися до створення експозиції "Музею Вінниці"
Детальніше
Сортами солодкої української кукурудзи зацікавились європейські виробники
Вінницькими сортами солодкої кукурудзи зацікавились європейці
Детальніше
Мер міста Сергій Моргунов: "Даємо старт створенню "Музею Вінниці"
Мер міста Сергій Моргунов: "Даємо старт створенню "Музею Вінниці"
Детальніше