Чому погіршується зір у дітей: профілактика та лікування косоокості та короткозорості
"Проблеми із зором мають близько 20-25% дітей і підлітків, що є удвічі більше, аніж 10 років тому", - стверджує лікар офтальмолог Віктор Бондаренко.
Збільшення кількості гаджетів та часу перебування у домашніх умовах згубно впливає на здоров'я очей у дітей. Таким чином, короткозорість діагностують все частіше у дошкільному та ранньому шкільному віці. Косоокість — це та патологія, яка має вроджену схильність. Набутою вона може стати в результаті травм чи перенесення захворювань.
Лікування косоокості має певні пункти:
- окуляри або контактні лінзи;
- оклюзія (прикриття ока, яке не косить);
- ортоптичне лікування;
- оперативне втручання.
В дитячому віці хвороба легше піддається корекції та лікуванню, тому варто не зволікати та вчасно отримати медичну допомогу. Сучасні розробки в сфері медицини дозволяють проведення ефективного лікування косоокості у дітей та дорослих.
Діагноз визначає лікар-офтальмолог при огляді. Для більш детального обстеження та визначення причин патології можливе проведення допоміжних діагностичних методів.
Нагадаємо, у офтальмологічному кабінеті Вінницької міської лікарні №1 оновили обладнання. Закупили авторефкератометр, безконтактний тонометр для вимірювання очного тиску, щілинну лампу та набір пробних лінз.