Через пандемію "Музей науки" у Вінниці опинився на межі закриття

Через пандемію "Музей Науки" у Вінниці опинився на межі закриття

15:07 05.02.2021
63

За чотири роки роботи "Музею Науки" у Вінниці інтерактивні екскурсії полюбилися і дорослим, і маленьким вінничанам. Втім, через пандемію та пов’язані із нею обмеження, музей опинився на межі виживання, без відвідувачів і коштів. 

За цілий день у нас може бути один відвідувач, чотири. Ну до десяти. Це дуже мало, адже нам треба заплатити заробітну плату, в нас оренда немала, тисяча квадратів, і комунальні послуги, і ремонт, - розповідає адміністраторка "Музею Науки" Леся Залєвська

Через пандемію "Музей Науки" у Вінниці опинився на межі закриття

Тож ентузіастам науки довелось наважитись на радикальний крок - віддати музей, як кажуть, в добрі руки. Безкоштовно тому, хто зможе зберегти його і колектив з 15 чоловік.

Для того, щоб якось підтримати музей, потрібно витрачати час, потрібно запрошувати людей, робити акції, новинки і так далі. У мене, як у власника, на це немає часу, тому шукаю людину, яка зможе цим зайнятися найближчим часом, - коментує власник "Музею Науки" В’ячеслав Мазунін.

Наразі жодних боргів музей немає. Попри всі складнощі вдається зводити кінці з кінцями. Однак, на пошук нового власника мають лише місяць. Інакше на унікальну експозицію чекає страшна доля. 

Музей виставлявся на продаж, але ніхто не купував, навіть окремі поодинокі якісь експонати не змогли продати. Тому вирішили вже хоча б ось так віддати, бо інакше це просто доведеться винести десь на смітник, - говорить адміністраторка Музею.

Через пандемію "Музей Науки" у Вінниці опинився на межі закриття

Вінничани новину про можливе закриття території веселої науки сприймають з сумом. Адже в Україні таких лише три: у Вінниці, Києві та Одесі.

Неодноразово його відвідували з сестрою, реально цікаво, багато кльових експериментів, крутий персонал і не розумію чому так. Напевно, все ж через цей карантин, але надіюсь, що в подальшому він знову запрацює і ми ще неодноразово його відвідаємо, - говорить вінничанка Анастасія

Тут дуже багато всього цікавого, багато ігор. Все можна торкатися, дивитися. Багато усіляких розваг для людей. Сюди можна і з дітьми приходити, і навіть дорослі зможуть тут для себе щось відкрити, каже мешканець Вінниці Антон.

В музейній експозиції понад дві сотні експонатів. Власник готовий передати їх будь кому, хто має можливість і бажання розвивати унікальний проект. 

Нагадаємо, Всі музеї Вінниці незабаром можна буде оглянути за єдиним музейним квитком

Читайте також
Вакцина CoronaVac виробництва Sinovac Biotech надійшла на вінницькі склади
Детальніше
COVID-19: станом на 13 квітня у Вінниці зареєстровано вже 26994 випадків
Детальніше
Випускник вінницького вишу у Лос-Анджелесі створює IT-проєкт для боротьби з COVID-19
Детальніше
У Вінниці в ресторані влаштували дискотеку в розпал пандемії
Детальніше
COVID-19: у Вінницькій області за добу зробили лише 70 щеплень
Детальніше
Вінниця прощається з передчасно померлим адвокатом Денисом Пархоменко
Детальніше