Борги чи добробут? Кабмін передав до парламенту Держбюджет 2021

Борги чи добробут? Кабмін передав до парламенту Держбюджет 2021

19:32 16.09.2020
21

Кабмін затвердив Державний бюджет на 2021-й рік. Найближчим часом його розгляне парламент. Уряд пропонує виділити 19 мільярдів гривень на боротьбу з коронавірусом, із яких 2 мільярди — на закупку вакцин від COVID-19, яких покищо не існує. Втім основна стаття витрат — не охорона здоров’я, і навіть не підтримка бізнесу у кризові часи, а видатки на бюджетників. Відтак дефіцит Держбюджету-2021 має фінансову діру на рівні 270 мільярдів гривень, хоча міністр фінансів наполягає, що бюджет збалансований і реалістичний.

Міністр фінансів Сергій Марченко сповнений оптимізму, каже, що економіка зросте на 4,6%. Інфляція — на рівні 7,3, безробіття — 9,2%. І долар по 29 грн 10 копійок. Урядовець певен: сформували бюджет розвитку. Та аналітики знайшли у ньому вкрай недостатньо інструментів для підйому економіки, натомість, очевидні зростання видатків і мінімум коштів для підтримки бізнесу. 

міністр фінансів України Сергій Марченко

Це бюджет, який дає можливості для розвитку. Основні приорітети бюджету: підвищення мінімальної заробітної плати, якісна освіта, доступна медицина. Кошти передбачені на культуру й пенсії, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Зарплати обіцяють підвищити освітянам, медикам, військовим та працівникам структур МВС. Пенсіонерам старше 75 років – доплачувати до 500 гривень на місяць. Мінімальну зарплату піднімуть до 6 тисяч з 1 січня, а з 1 липня — до 6,5 тисяч. Втім зростання соціальних стандартів не надовго покращить якість життя українців, і тим паче не призведе до зростання економіки.

колишній в.о. міністра економічного розвитку Павло Кухта

Там про розвиток мова не йде. З таким бюджетом ми будемо зараз бігати по колу і шукати гроші в кредиторів, і знову від них залежатимемо. Плюс бюджет передбачає фактично залізти в кишені українців через більшу інфляцію, через вищі ціни і через нижчий курс долара. Тому це бюджет проблеми, а не бюджет розвитку, — вважає колишній в.о. міністра економічного розвитку Павло Кухта.

Вже сьогодні діра в бюджеті України досягла 270 мільярдів гривень. Урядовці кажуть, що виконували поставлені завдання.

Так ми забезпечили виконання поставленого перед нами завдання щодо пошуку можливого збільшення мінімальної заробітної плати, — сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.

Свій проєкт держбюджету Кабмін вже передав до Верховної ради. І ще до першого читання він підняв хвилю невдоволення парламентарів

Свій проєкт держбюджету Кабмін вже передав до Верховної ради. І ще до першого читання він підняв хвилю невдоволення парламентарів. Там прогнозують, що МВФ не дозволить Кабміну вдаватись до популістичних рішень заради симпатій електорату перед місцевими виборами і змусить скоротити видатки. Якщо ж Уряд не прислухається, то підняття соціальних стандартів у період кризи призведе до збільшення податкового навантаження на бізнес. А це — скорочення робочих місць, збільшення зарплат у конвертах і навіть закриття підприємств.

народний депутат України Ярослав Железняк

У нас кожен ФОП буде платити на 560 грн більше податків державі. Утримання кожного робочого місця буде коштувати роботодавцю більше ніж на 2 тисячі гривень на місяць, — сказав народний депутат України Ярослав Железняк.

В цей же час в інших країнах навпаки запроваджують програми для підтримки бізнесу, аби не зростало безробіття. За словами нардепів, вони будуть ініціювати відставку міністра фінансів. Не виключають цього навіть у монобільшості.

Читайте також
Місто
27
Боржників позбавлятимуть субсидій
Вінничани, які не сплатять борги за комунальні послуги можуть…
вінничани
субсидії
борги
комунальніпослуги
Детальніше
Embedded thumbnail for «Пакунок малюка» скасували
Місто
24
«Пакунок малюка» скасували
Українські родини, в яких тепер народжуватимуться малюки, більше не…
бебібокс
гройсман
кабмін
юнісеф
малюки
діти
виплати
Детальніше
Embedded thumbnail for В Україні підвищують мінімалки
Місто
5
В Україні підвищують мінімалки
В Україні зросте мінімальна зарплата. А з 1 липня Кабмін оголосив про…
зарплата
кабмін
пенсія
Детальніше