Авіація НАТО — у Вінниці

В Україні натівська авіація – гість не частий, а до нашого міста взагалі прибула вперше.

Авіація НАТО — у Вінниці

Темно-сірий американський військовий літак та два гелікоптери прибули учора. Літаки Bell V-22 Osprey, які видно на знімках, перебувають на озброєнні Корпусу морської піхоти США, ВМС і ВПС США. В Україні ці літальні апарати — не часті гості, а у Вінницю прилетіли вперше. Приземлились вони у аеропорту. Фото залізних птахів на своїй сторінці у Фейсбук розмістив директор вінницького летовища Ярослав Мазурець. Ймовірно, іноземні пілоти візьмуть участь у масштабних військових навчаннях під назвою "Об'єднані зусилля - 2020".

авіація НАТО у Вінниці

Особливістю стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля 2020»" є їхній міжнародний характер. Керівництво Міноборони та ЗСУ вирішили провести їх одночасно з російськими «Кавказ 2020» — в останню декаду вересня.

авіація НАТО Вінниця

"Ця асиметрична відповідь, за нашою оцінкою, по-перше, покаже готовність ЗСУ до надання гідної відсічі будь-яким спробам з боку РФ загострити ситуацію або розпочати масштабні бойові дії", - наголосив міністр оборони України Андрій Таран під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає агентство Інтерфакс-Україна

Він додав, що наразі українське міністерство не фіксує реальної підготовки ЗС РФ до збройного наступу в період проведення навчань "Кавказ 2020".

У Міноборони пояснили, що в цей час планують перевірити можливість Генерального штабу в новій J-структурі діяти відповідно до стандартів НАТО.

В рамках проведення цих стратегічних командно-штабних навчань буде перевірено бойову готовність, буде проведено бойові стрільби зенітно-ракетних комплексів, з літаками Військово-повітряних сил, з певними підрозділами і військовими частинами Сухопутних військ, а також інших військових формувань на наших полігонах, які розташовані на півдні України», — сказав міністр оборони України Андрій Таран під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Крім того, планують залучити до 50 одиниць артилерійських систем, близько восьми десятків танків і майже пів тисячі бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію і Повітряні Сили. Серед техніки, яку нещодавно прийняли на озброєння Збройних Сил України, до навчань залучать  новітні ракетні комплекси «Нептун», «Вільха» і безпілотники BAYRAKTAR.

Американський конвертоплан Bell V-22 Osprey

Близько 12 тисяч військовиків візьмуть участь у навчаннях, з них в 8 тисяч – безпосередньо на полігонах під час практичної фази навчан, — повідомив незалежний інформаційний ресурс Ukrainian Military Pages. Крім того, планують залучити до 50 одиниць артилерійських систем, близько восьми десятків танків і майже пів тисячі бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію і Повітряні Сили. Серед техніки, яку нещодавно прийняли на озброєння Збройних Сил України, до навчань залучать  новітні ракетні комплекси «Нептун», «Вільха» і безпілотники BAYRAKTAR.
 

Читайте також
Місто
146
У Вінницькій ОТГ дуже низька явка виборців. Дільниці працюватимуь до 20:00
У Вінницькій міській ОТГ станом на 16:00 проголосувало лише 22,8% від…
вибори
вінницькаотг
місцевівибори
Вінниця
Детальніше
Місто
57
Відповідально і свідомо: як робили свій вибір вінницькі виборці-новачки
В Україні тривають місцеві вибори. Сьогодні вперше на виборчу дільницю,…
вибори
місцевівибори
вибори2020
молодь
Вінниця
Детальніше
Місто
49
Як у Вінниці голосували пацієнти "ковідних" лікарень 
У Вінниці в першій інфекційній та третій лікарні обирають майбутнє…
голосування
вибори
місцевівибори
Вінниця
коронавірус
Детальніше
Місто
20
Директор МКЛ №1: «Ми робитимемо все, щоб зберегти здоров'я вінничан»
Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у місті залишається напружена…
КостянтинЛіваковський
1міськалікарня
коронавірус
Вінниця
covid19
Детальніше
Місто
143
У Вінниці з Південного Бугу врятували чоловіка
22 жовтня до рятувальників надійшло повідомлення, що у річці Південний…
рятувальники
південнийбуг
Вінниця
Детальніше
Embedded thumbnail for Випуск новин ВІТА за 22 жовтня 2020 року
Випуск новин ВІТА за 22 жовтня 2020 року
новини
Вінниця
Детальніше