Археологічні розкопки. У Вінниці розкопали найбільше кладовище вояків Галицької армії

Археологічні розкопки. У Вінниці виявили найбільше кладовище вояків Галицької армії

16:42 14.09.2020

Про те, що на цій території може бути військовий цвинтар доби Української революції 1917-21 років було відомо давно, та за радянської влади про нього замовчували.

Дослідники припускають, це може бути місцем массового захоронення військовиків, які близько 100 років тому померли від епідемії тифу. Лише за кілька днів на території колишнього військового шпиталю, що на  Стрілецькій, археологи виявили рештки 20 військовиків як у братських, так і в поодиноких могилах.

директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета

Тут чітко простежується 3 ряди поховань і ми розуміємо, що характер поховань йде чітко як кладовище з одиночними похованнями, і ми бачимо залишки трун, тут є і відкрита труна , — зазначив директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

Історики кажуть, що це лише незначна частина захоронень. Ймовірно, що решта знаходиться на території «45-го заводу». Наразі проводять перший етап пошукових досліджень. Археологи фіксують знахідки та визначають межі військового кладовища.

Про те, що на цій території може бути військовий цвинтар доби Української революції 1917-21 років було відомо давно, та за радянської влади про нього замовчували

Про те, що на цій території може бути військовий цвинтар доби Української революції 1917-21 років було відомо давно, та за радянської влади про нього замовчували. Відомо, що у 70-х роках під час земляних робіт тут неодноразово натрапляли на кістки, втім, пов'язували їх із Другою світовою.

 директор КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен

Людина  працювала землекопом на 45-му заводі, встановлювали паркани і натрапили на кістки. Вся група кидала лопати і відмовлялась копати далі. Приходить прораб і каже, що це німці. Ті встали і кажуть, що ми не будемо копати, бо німці чи не німці, це — живі люди. Заїжджає екскаватор, хлопців цих відкидають звідти і продовжують далі свою роботу, — розповів директор КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Читайте також

Історія мікрорайонів Вінниці: легенди та сучасність
Детальніше
Вінниця очима її жителів та гостей міста: нові бізнеси, робочі місця та туристичні маршрути
Детальніше
Вінниця до та під час війни: як змінилось святкування Дня міста та які традиції збереглись
Детальніше
Вінничан запрошують на екскурсію «Середньовіччя та сучасність»
Детальніше
У Вінниці профінансують книговидання про місто і його видатних мешканців
Детальніше
У Вінниці за спалювання відходів склали протокол про адміністративне порушення
Детальніше