Активних юних вінничан об'єднав новостворений волонтерський загін

Активних юних вінничан об'єднав новостворений волонтерський загін

15:01 27.12.2023

У Вінниці 27 грудня відбулася перша зустріч волонтерського загону, який створили за ініціативи департаменту соціальної політики міської ради. До нього увійшли 12 активних юних волонтерів, вмотивованих допомагати Збройним Силам України та розвивати Вінницьку громаду.

У Всесвітній день доброти, який відзначали 13 листопада, департамент соціальної політики міської ради анонсував про наміри створити волонтерський загін. На заклик відгукнулося 12 дітей, з якими сьогодні познайомились та обговорили плани на майбутнє.

Ідея щодо створення волонтерського загону з-поміж підлітків і молоді нашої громади саме на базі департаменту соціальної політики почала визрівати у нас з початком повномасштабного вторгнення. Адже чимало дітей, підлітків та й дорослих пропонували нам свою допомогу в підтримці внутрішньо переміщених осіб, сімей Захисників та Захисниць, а також сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Тому ми й вирішили реалізувати проєкт, який об’єднає молодь та дітей, які бажають реалізувати себе та прагнуть бути корисними, – розповіла директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Кожен із присутніх – цікава юна особистість. Найстаршому волонтеру, Іллі Гармидеру, 17 років. Наймолодшій волонтерці Вероніці Яровій – 10 років. Разом з однокласниками дівчинка вже долучалась до волонтерства: малювала малюнки, писала листи військовим та брала участь у благодійних ярмарках. Разом із Веронікою участь у волонтерському загоні бере і її старший брат Максим.

Активних юних вінничан об'єднав новостворений волонтерський загін

Про свою діяльність розповіла 12-річна Кіра Музика. Разом із мамою вона бере участь у волонтерських заходах. З останнього – збирали кришки від пластикових пляшок для переробки. Також регулярно збирають гуманітарну допомогу та смаколики на фронт.

Серед юних волонтерів також Владислав Жарук. Однокласники хлопця разом із ним працюють над цікавим проєктом – власноруч шиють та розмальовують шопери, а потім продають їх із благодійною метою.

Активною волонтеркою та талановитою юною дизайнеркою є Анастасія Сташевська. Дівчина навчається у вищому професійному училищі сфери послуг №19, розробляє та створює власні колекції одягу.

У волонтерський загін також увійшли: 

  • Тимур Гуцуляк, 
  • Олексій Джига, 
  • Анастасія Ключник, 
  • Світлана Кириленко, 
  • Карім Фірундулі, 
  • Анна Зарічнюк. 

Усі діти розуміють чітко – треба допомагати війську заради нашої Перемоги.

На мою думку, волонтерство – дуже широке поняття. Воно включає і допомогу ЗСУ, і всім, хто її потребує: люди похилого віку, діти з інвалідністю, переселенці. Наразі важкі часи, тому важливо бути активним та допомагати, – зазначив юний волонтер Владислав Жарук.

Волонтери спільно з фахівцями департаменту обговорили перші проєкти, які планують реалізувати. У волонтерського загону багато планів на майбутнє та є енергія, щоб їх реалізовувати.

Нагадаємо, концертами на ринку юна піаністка із Вінниччини підтримує ЗСУ. Дев’ятирічна Марійка з міста Бар втратила на війні тата, та не перестає вірити в перемогу України та волонтерити.

Читайте також

Паливозаправник, "мавіки", рації, мікроавтобус закупила Вінницька громада для нацгвардійців
Детальніше
Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
Вінницька поліція розшукує зниклу 14-річну дівчинку
Детальніше
У Вінниці відкрилась виставка дитячих робіт студії «Барвистий дивоцвіт»
Детальніше
У вінницькому оздоровчому таборі «ЯМаріуполь. Родина» стартував новий сезон
Детальніше
Калинівська громада передала військовим матеріали для будівництва фортифікацій
Детальніше