+277 гривень. З вересня зросте мінімальна зарплата

+277 гривень. З вересня зросте мінімальна зарплата

11:10 27.08.2020
44

У вересні українцям піднімуть мінімалку. Всього на 277 гривень.

Таке рішення днями ухвалили парламентарі на позачерговому засіданні сесії. Хто від цього виграє та які можуть бути ризики – це питання, які сьогодні у всіх на вустах. Опоненти монобільшості у парламенті нарікають, що збільшення мінімалки — політичне рішення перед місцевими виборами. Мовляв, влада бореться за симпатії електорату. А експерти наголошують, що слідом за зарплатнею зростуть і податки. Наприклад, ЄСВ — на 260 грн. І це може суттєво вдарити по бізнесу.

парламент України

Зросте єдиний соціальний внесок. Спочатку на 60 грн, потім майже на 400. Якщо ви — роботодавець, то утримувати одну людину стане дорожчим на 340 грн. А через рік — на 2 тис грн, — зазначив народний депутат Ярослав Железняк. 

У нас — коронакриза. В нас був карантин, який вдарив по малому середньому бізнесу. Уряд в цей момент не підтримав бізнес. Програму підтримку так і не зумів запровадити. Зверху до гори його фактично обкладуть додатковими податками, тому що мова йде саме про це, — сказав колишній в.о. міністра економіки Павло Кухта. 

Тієї ж думки притримується і бізнес. Порахували, що отримавши кілька зайвих мільярдів зараз, держава просто недоотримає податки в майбутньому. Оскільки бізнес буде змушений ухилятись від їх сплати, щоб не скорочувати виробництво і не звільняти людей. Аби найгірші сценарії не справдились, рішення мають бути комплексними, переконаний Володимир Гройсман. В ефірі одного із загальноукраїнських телеканалів він заявив, що піднімаючи мінімалку влада має підтримати підприємця за кожне збережене ним робоче місце.

Володимир Гройсман

Підвищувати мінімальну зарплатню для українців – правильно. У 2017 році політикою уряду, який я очолював, було постійне підняття зарплати. І ми тоді на зростанні національної економіки збільшували мінімальну заробітну плату з 1360 грн, коли ми прийшли,  коли ми передавали владу зарплата була 4200 грн. Ми займалися економікою, економіка зростала, ми підвищували мінімальні зарплати. Зараз на фоні падіння тільки цього рішення недостатньо. Треба подумати про тих, хто платить зарплату. Тому я хочу запропонувати, якщо є програма підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня, давайте негайно в парламент — програму підтримки для підприємництва в розмірі податків, які вони мають заплатити з цього підвищення. Тоді ми їх підтримаємо, — зазначив Прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман. 

Читайте також
Платники Вінниччини підтримали українську армію на 89,5 млн грн
Детальніше
Вінницькі податківці розповіли, які документи необхідні для отримання податкової знижки
Детальніше
Платники Вінниччини у січні перерахували до бюджету понад 1,3 млрд грн
Детальніше
Місцеві бюджети Вінниччини за рік отримали майже 9,6 млрд грн податкових платежів
Детальніше
Спрощенці Вінниччини збільшили сплату єдиного податку на 52 млн грн
Детальніше
Податкову службу Вінниччини очолив новий керівник
Детальніше