21 млн грн на оборону чергове рішення Вінницької міської ради

21 млн грн на оборону: чергове рішення Вінницької міської ради

15:49 26.04.2024

В умовах війни основоположним у бюджетній політиці Вінницької громади є підтримка армії. Тож і цього разу депутати міської ради проголосували за виділення значної суми коштів на пріоритет «Безпека та оборона». 

Рішенням сесії передбачено чергові видатки на допомогу військовим частинам та формуванням, посилення безпекових заходів. Серед пріоритетних статтей фінансування також залишаються стійкість громади та турбота про її жителів. Документ представила директорка департаменту фінансів ВМР Антоніна Лесь.

21 млн грн на оборону: чергове рішення Вінницької міської ради

Нагадаємо, бюджет поточного року є найбільшим за сумою коштів, які Вінницька громада передбачає направити на підтримку оборонців із початком війни. Загальний обсяг видатків на оборону сягає близько 1 млрд грн, а це третина коштів, які не входять до захищених статтей. За цим показником Вінниця лідирує серед обласних центрів України.

Як зазначив міський голова Сергій Моргунов, сьогодні дуже важливо направляти усі можливі ресурси на посилення обороноздатності. Наразі на відповідні цілі рішенням сесії виділили 21 млн грн. Розподіл коштів здійснюють коштом додаткових видатків із бюджету громади.

Цим рішенням ми традиційно левову частку фінансів спрямовуємо на пріоритети "Безпека та оборона", "Стійкість", "Турбота". І, зокрема, вже традиційно на кожній сесії виділяємо відповідну субвенцію військовим частинам, крім закупівлі обладнання, до речі. Так для чотирьох військових частин направляємо 12 млн грн. Крім того, ще іншим підрозділам Сил оборони передбачаємо 9 млн, – прокоментував Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

А також відзначив, що загалом з початку року Вінницька громада лише шляхом прямої субвенції державному бюджету направила на підтримку військових частин вже майже 134 млн грн. І це без врахування тих видатків, які йдуть безпосередньо на закупівлю тепловізорів, павербанків, безпілотників тощо. Загалом на сьогодні Вінниця допомагає понад 30 військовим частинам.

Лише дронів з початку року ми закупили вже 6 тисяч. На це в бюджеті було передбачено 79 млн грн. Але в результаті тендерних процедур нам вдалось зекономити 9 млн, тобто це дає можливість ще закупити 600-800 дронів також різної класифікації, – зазначив Сергій Моргунов.

Крім того, у цьому рішенні депутати передбачили додаткові видатки за пріоритетом «Турбота». Відповідно до нього, зокрема спрямовано кошти на медичну галузь. Йдеться про придбання комп’ютерного томографа для Вінницької міської клінічної лікарні №1, яке здійснюється на умовах співфінансування із закладом. А також – на закупівлю лабораторних реактивів для Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології.

Нагадаємо, відбулася чергова передача обладнання для військовослужбовців, які боронять Україну на східному напрямку. Міський голова Сергій Моргунов разом зі заступником Андрієм Очеретним від громади передали бійцям двох військових частин тепловізори, зарядні станції та прожектори.

Читайте також

Щонайменше у 15 криницях Вінницького району вода не відповідає питним стандартам
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції
Детальніше
Гуртківців VinSmart Центрів навчали правил безпеки на дорозі
Детальніше
Вінницькі поліцейські провели тематичні заняття у дитячих таборах
Детальніше
У Вінниці підписали Меморандум про співпрацю з Червоним Хрестом України
Детальніше