19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан
Минулої суботи у Вінниці працювали три Центри вакцинації населення від COVID-19. В них вакцинувалось 936 людей. 458 щепились у центрі, що розмістився в приміщенні Експоцентру на Соборній, на Вишеньці в гімназії №23 - 238 , а в школі №32 на Замості 240 вінничан. Щеплювали усіх бажаючих вакциною "CoronaVaс".
У Вінниці вирішили збільшити кількість пунктів масової вакцинації через те, що бажаючих отримати щеплення від коронавірусу у місті виявилось багато. Крім того, міський голова Сергій Моргунов доручив міському департаменту охорони здоров'я подбати про те, щоб вони працювали в різних частинах міста, аби людям було зручно до них добиратись.
![19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/963x640/inline-images/21f4bc55-5834-4715-abed-22f1e389ed96.jpg?itok=Qi_TjkWd)
Сьогодні жителі Вінниці вакцинуються, як і минулих вихідних, на базі "Експоцентру" Вінницької торгово-промислової палати, у гімназії №23 на Вишеньці та у школі №32 на Замості. Обирали приміщення ті, де можна створити зони ознайомлення, огляду, реєстрації, щеплення і спостереження після вакцинації. А також розмежувати вхід та вихід. Загалом потрібно 250-300 квадратних метрів, - говорить директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.
![19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/963x640/inline-images/5736ca7d-969c-4feb-ad5d-6fd3bdd7a1aa.jpg?itok=jfkbViyQ)
Цього разу до вакцинації залучили десять медичних бригад. Щеплювали містян китайською вакциною "CoronaVaс", яка рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я для масової вакцинації населення.
На даний момент цієї вакцини у Вінниці достатньо. Якщо виникне необхідність, ми будемо створювати додаткові пункти щеплень. Але ще раз наголошую, що в Центрах первинної медико-санітарної допомоги кожного робочого дня працюють стаціонарні пункти вакцинації, тому бажаючі можуть щепитись і протягом тижня, не чекаючи вихідних, - нагадує Олександр Шиш.
![19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/963x640/inline-images/8598471b-d4d7-451f-b2a4-f268573dda93.jpg?itok=z4Xroalf)
Сьогодні у Центр вакцинації, що по вулиці Соборній, прийшла вінничанка Олена.
У мене в оточенні багато медичних працівників. Я добре знаю, наскільки коронавірус є небезпечною та підступною хворобою. Щодо вакцинації, то кожен сам приймає рішення, чи проходити цю процедуру. Багато моїх знайомих вже щепились, – зазначила жінка.
Також сьогодні прийшов щепитись від ковіду вінничанин Петро.
Дуже добре, що у Вінниці є можливість пройти вакцинацію як у будні, так і у вихідні. Мені подобається, як все продумано у Центрі вакцинації. Особливо те, що бажаючих пройти цю процедуру оглядає лікар, і після щеплення людина перебуває пів години під наглядом медичних працівників.
![19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/963x640/inline-images/a12f5d8a-ddc4-4ab1-b3a9-84d2096b5055_0.jpg?itok=5G3E8YZk)
Щеплюють вінничан безкоштовно. У центрах створено всі умови для безпечного процесу вакцинації. Медичні працівники слідкують за тим, щоб вінничани були у масках та дотримувались соціальної дистанції.
Про місця розміщення Центрів вакцинації в подальшому вінничан будуть повідомляти на сайті міської ради.
![19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/1209x640/inline-images/zapisati_1.jpg?itok=TMkhRuAP)
Нагадаємо, Вінничан в суботу чекають одразу три центри безкоштовної вакцинації від COVID-19