Європейська федерація Шляху святого Якова підтримує Україну й маршрут Camino Podolico
Європейська федерація Шляху святого Якова, яка представляє паломницькі шляхи до Сантьяго-де-Компостела перед Радою Європи, ухвалила маніфест на підтримку українського маршруту Camino Podolico та боротьби українців за незалежність, свободу і демократію.
Про це 7 липня інформує департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

У маніфесті зазначено, що Європейська федерація Шляху святого Якова виступає за припинення російської агресії проти України, за повагу до її територіального суверенітету та права українського народу визначати власне майбутнє і свої відносини з іншими європейськими країнами; висловлює повну солідарність з українськими колегами по Федерації, і заявляє про готовність підтримати їх у межах своїх повноважень.
На цей момент Camino Podolico зі стартовою точкою у Вінниці (4625 км до Сантьяго-де-Компостела) є найбільш значущим і важливим паломницьким маршрутом, оскільки його існування означає, що Європа й надалі прямує шляхами свободи, демократії та поваги до людей, які щодня розбудовують цей континент, – йдеться у Маніфесті.
Документ підписав президент Федерації Ільдефонсо де ла Кампа Монтенегро під час Генеральної Асамблеї організації у місті Тулуза (Франція).
Як я робив це із 2022 року, хотів би висловити нашу солідарність боротьбі українського народу за свободу та засудження несправедливої агресії Російської Федерації», – сказав президент Європейської федерації Шляху святого Якова, - каже президент федерації.
Ознайомитися з повним текстом маніфесту можна за посиланням:
https://docs.google.com/document/d/1YEcPN_pPi23Uid35ZDGA8Vndn_5MlKhB/ed…;
Маніфест надішлють в всі ключові інституції Європейського Союзу та Ради Європи.

Генеральна Асамблея Європейської федерації Шляху святого Якова проходила у французькій Тулузі на початку липня. Її головна тема – розширення співпраці між країнами, через які проходить один із головних паломницьких шляхів Європи, обмін кращими практиками та розширення каналів популяризації маршрутів.
Від України участь у цій Асамблеї взяв заступник вінницького міського голови, віцепрезидент Європейської федерації Шляху святого Якова Андрій Очеретний, а також директор департаменту маркетингу і туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені.
Вінниця вперше брала участь у Генеральній Асамблеї в статусі носія віцепрезидентства, що покладає на нас велику відповідальність за формування стратегії та активностей Федерації, – сказав Андрій Очеретний. – Представляючи Україну у цій поважній організації, ми маємо змогу пропонувати проблематику та рішення для обговорення 20 членами з 10 європейських країн. Зокрема, ми хочемо об’єднати наші зусилля для формування методології й програм позитивного впливу на ментальне здоров’я через проходження Шляху для цивільних та військових, які постраждали через воєнні дії агресора. Наші колеги з Хорватії та Іспанії готові ділитися своїм досвідом, а ми, своєю чергою, надихаємо партнерів на нові ідеї та проєкти.
Шлях святого Якова
Шлях святого Якова (Camino de Santiago) – перший культурний маршрут Ради Європи, – мережа з понад 80 000 км сухопутних шляхів, що перетинають 29 європейських країн, і 30 000 миль морських шляхів, які вже понад 1200 років об'єднують народи Європи, сприяють обміну знаннями та зміцненню культури гармонії, взаєморозуміння і людських зв’язків, що допомагали формувати європейську цивілізацію з часів Середньовіччя. Одним з паломницьких маршрутів цієї мережі є Подільський шлях святого Якова (Camino Podolico) в Україні, який координується Вінницькою міською радою разом з ще 10 громадами Вінниччини та Хмельниччини.
Нагадаємо, у Вінниці пілігрими знову вирушили у пішу прогулянку Подільським шляхом Святого Якова. Цьогоріч разом із жіночою групою мандрують і студенти історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету.