Українське кобзарство визнали всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства
Українську “Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції” внесли до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини Організації Об’єднаних націй з питань освіти (ЮНЕСКО).
Таке рішення ухвалили на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини.
Особливо важливим цей здобуток є сьогодні, коли наші сучасні кобзарі, як і їхні предки за часів козацтва, підтримують бойовий дух українських захисників та надихають на боротьбу за свободу й незалежність. Їхня музика і слово, як і раніше, пробуджують в людях віру, силу та незламність, – прокоментували у Міністерстві культури України.
У міністерстві додали, що поки російські окупанти намагаються знищити українську ідентичність, руйнуючи заклади культури та вбиваючи митців, українці продовжують боротися.
Зокрема міністр культури та інформаційної політики України Микола Точицький розповів, що за час війни з РФ загинуло 133 українських митців, серед яких шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист своєї держави.
Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить все, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність, – зауважив Точицький.
Нагадаємо, на засіданні експертної ради при Департаменті гуманітарної політики ОДА розглянули питання про внесення нових елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини до Обласного переліку. Про це повідомив Вінницький обласний центр народної творчості.