У Вінницькому центрі реабілітації триває виставка фотохудожниці Таїсії Левченко

У Вінницькому центрі реабілітації триває виставка фотохудожниці Таїсії Левченко

10:24 10.01.2024

По 12 січня у Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» ім. Раїси Панасюк триватиме виставка фоторобіт мисткині з Вінниці Таїсії Левченко. 

Понад 40 фотографій авторства Таїсії прикрашає актову залу центру реабілітації. Ними можуть насолодитися клієнти та відвідувачі закладу.

Дуже вдячна вінницькій мисткині Таїсії Левченко за її творчість та організацію виставку в центрі реабілітації “Гармонія”. На жаль, не всі заклади, зокрема і музеї Вінниці, де проводяться виставки, є доступними для людей на кріслах колісних. Так більше людей зможуть долучитися до творчості фотографині. Цінно, що фото Таїсії без прикрас та постановки, вони показують реальних людей у їхньому повсякденному житті. Це теплі та щирі фото “з душею”, – говорить директорка Центру реабілітації “Гармонія” ім.Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.

В актовій залі центру реабілітації представлені близько 50 робіт під назвою «Ходімте, покажу вам сад». Це скорочений рядок вірша Миколи Вінграновського – улюбленого поета авторки робіт Таїсії Левченко, який і надихнув її на створення серії фото. 

Героїв для зйомки фотографиня знайшла у соціальних мережах. А згодом одна зі співорганізаторок виставки, яка на той час відбувалася у бібліотеці ім. Отамановського, поділилася з Таїсією своїм сумом за покійним дідусем та його садом. Тоді виникла ідея продовжити історію. 

Ось як про це розповідає мисткиня:

У другій частині робіт – дідусь теж є, просто його присутність незрима. Я знімала історію не про сум за людиною, яка пішла, а про любов і пам’ять. Хоча фотографії, безсумнівно, печальні, це світла печаль. Дівчинка-онука, яка зафільмована на світлинах, не позувала, ми домовилися з нею, щоб вона робила все те, що і з дідусем, тільки сама. Для дитини це легко зробити, бо в її уяві це можливо. Так і вийшло передати незриму присутність близької людини, якої наразі немає.

Як побачити фото

Наразі виставка фоторобіт Таїсії Левченко триває також у Вінницькому обласному художньому музеї. Невдовзі авторка також планує презентувати свої роботи в обласній науковій бібліотеці ім. Отамановського.

Нагадаємо, популяризація українського села, розвиток сільського зеленого туризму та збереження традицій. У Вінницькій міській територіальній громаді створили громадську організацію – «Центр автентичних українських традицій - «Успішне село».

Читайте також

У Вінниці відкрилась виставка дитячих робіт студії «Барвистий дивоцвіт»
Детальніше
У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» стартував літній табір «Грай та вигравай»
Детальніше
У Вінниці відкрили фотовиставку робіт загиблого захисника Юрія Мигуна
Детальніше
У Вінниці презентували книгу «Лінії» Людмили Брендак
Детальніше
Рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю очолила Вінниця
Детальніше
Ухвалено проєкт Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки
Детальніше