У Вінницькому терцентрі відбулись «Шевченкові читання»

У Вінницькому терцентрі відбулись «Шевченкові читання»

17:24 07.03.2024

У Вінницькому терцентрі 7 березня провели змістовний та патріотичний захід, який присвятили 210 річниці від дня народження українського генія Тараса Шевченка. 

Літні вінничани декламували вірші та співали пісні, пронизані глибоким почуттям патріотизму та любові до рідної землі. А також усі учасники події долучились до плетіння захисної маскувальної сітки.

Активну участь у Шевченкових читаннях взяли відвідувачі гуртка української мови та вокально-хорового ансамблю. Літературний вечір об’єднав вінничан та внутрішньо переміщених осіб у єдиній меті – вкотре нагадати, який великий спадок нам залишив український письменник та художник Тарас Шевченко. Також акцентували на тому, що його ідеї та твори вплинули на розвиток української культури та ідентичності і є актуальними у сучасному контексті.

Організатори нагадали й про основні та цікаві факти з біографії Тараса Шевченка – його дитячі роки, навчання, службу в армії та взаємодію з видатними особистостями того часу.

А бабусі та дідусі Терцентру не лише декламували вірші на пам'ять українською, польською та англійською мовами, а й розповідали, як вони познайомились із його творчістю. Однією з таких була Наталія Чорниця. За її словами, вона змалку бачила у своєї бабусі «Кобзарі».

"Кобзар" – настільна книга у нашій родині. Я пам’ятаю, що у бабусі в хаті були екземпляри різних розмірів. А кишеньковий "Кобзар" мав навіть наш їздовий у населеному пункті, – каже Наталія.

Учасниці гуртка української мови при Терцентрі Світлана Степанюк та Олена Бабенко підкреслили, що своїм онукам вони розповідають про великого українця та його здобутки, виховуючи у них відчуття любові та патріотизму до рідного слова.

Як зазначила організаторка дозвіллєвої діяльності Терцентру Ганна Плотицька, учасники заходу, окрім співів та читання віршів, зробили практичний крок у напрямку допомоги нашим Захисникам та Захисницям – плели маскувальні сітки.

Сьогодні ми вплели у маскувальну сітку свою материнську та батьківську любов. А також палке полум’яне Шевченкове слово, яке буде захищати наших хлопців та дівчат на фронті, – підкреслює Ганна Плотицька. Також вона зауважила, що це вже сьома така сітка, яку виготовляють за недавній час.

А завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Вікторія Вдовцова зазначила про вагомий внесок Тараса Шевченка для сучасності.

Його спадщина живе в душах тих, хто продовжує прагнення до високих гуманістичних цілей та захисту національних цінностей. А також через його невмирущий вплив на культуру, мову, соціальну свідомість та художнє вираження, – підкреслює Вікторія Вдовцова.

Нагадаємо, музично-поетичний вечір «Незвіданий Шевченко» Вінницька обласна філармонія запланувала на 12 березня. Автор програми — Заслужена діячка мистецтв України Тетяна Сніжко.

Читайте також

Танцівниці Вінницької студії "Шахіна" вибороли гран-прі та головні корони турніру на "Кубку України"
Детальніше
На Вінниччині стартував військово-патріотичний проєкт "Шлях Воїна"
Детальніше
Ансамбль з Калинівщини переміг на Міжнародному фестивалі-конкурсі народного хорового співу
Детальніше
«Словом також можна любити!» Культовий поет Юрій Іздрик у неділю у Вінниці з великим поетичним вечором
Детальніше
Фотовиставку полеглого Героя Юрія Мигуна "Енея" відкриють у Вінниці
Детальніше
Юрій Іздрик, стендап Лєри Мандзюк та "Наші Кайдаші": вікенд у Вінниці 14-16 червня
Детальніше