У Вінниці з’явилася власна «Книжечка-мандрівочка»
У кінці минулого року у «Видавництві Старого Лева» вийшла друком «Книжечка-мандрівочка» про Вінницю – «місто блакитних трамваїв і диво-фонтанів». Це абетка, де кожна літера позначає щось або когось з історії нашого міста.
Про це 2 квітня інформує Департамент маркетингу міста та туризму.
У цій серії є книжки-абетки про:
- Дніпро;
- Запоріжжя;
- Київ;
- Львів;
- Миколаїв;
- Одесу;
- Суми;
- Харків;
- Херсон;
- Чернігів.
Текст до вінницької книжки написала дитяча письменниця Зоряна Живка. Серед творців цього видання також зазначені: авторка проєкту «Книжечка-мандрівочка» Ірина Тараненко і його головна ілюстраторка Марта Лешак.
Мої автори зазирнули в кожний райончик, скуштували подільські флудні та побували на скелях, а все для того, щоби створити абетку про перлину нашого Поділля. Кожна літера – це ДНК міста, унікальна риса, без якої немислима його захоплива історія, – йдеться в описі видання.
А – ілюзіон «Амбрось», Б – Бог (давня назва Південного Бугу), В – водонапірна вежа, Г – готель «Савой», Ґ – знатний польський рід Ґрохольських… З цієї міської абетки можна дізнатися багато цікавих фактів про найвидатніші місця, історичні постаті та символи Вінниці, а також маловідомі цікавинки, як-от подільський діалектизм джінджик (комарик). До кожної з 33 літер абетки є кольорові ілюстрації й короткі описи, за допомогою яких можна цікаво й грайливо вивчати місто.

«Книжечку-мандрівочку» про Вінницю можна знайти на полицях книжкових магазинів, а також на сайті Видавництво Старого Лева:
Зоряна Живка (творчий псевдонім Зої Жук) – письменниця, літературна критикиня, редакторка й упорядниця низки християнських збірок для дітей. За спеціальністю – філолог, закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія». Нині мешкає під Вінницею. Авторка книг «Таємниця помічників святого Миколая», «Мрія. Небесні авіалінії», «Півник-переможець», «Пес Патрон. Маленька історія про велику мрію», «Ангел на ймення Грушка. Дітям про Голодомор» та інших.
Нагадаємо, у Вінниці презентували книгу Лариси Семенко «Наш тихий геній Леонтович», над якою авторка працювала понад 20 років. Про це інформує Вінницький обласний краєзнавчий музей.