У Вінниці відкрили виставку Василя Корчинського «Світ, у якому я живу»
Вінниця вкотре стала майданчиком для зустрічі з глибоким і самобутнім мистецтвом. У виставковій залі літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відкрито персональну експозицію українського художника, графіка, майстра витинанки Василя Корчинського під символічною назвою «Світ, у якому я живу».
В експозиції представлено 32 твори, що охоплюють різні періоди творчості митця – від ранніх пошуків до глибоко осмислених образів зрілої майстерності. Особливе місце посідає серія з десяти робіт, натхненних повістю Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».
Це не просто ілюстрації – це візуальна поезія, в якій оживають гуцульський фольклор, українська міфологія та дух карпатського світу, переданий з тонкою чутливістю та глибинним розумінням народної душі.
Інші роботи – це своєрідна подорож крізь світ художника, сповнений символів, релігійної та народної тематики, узагальнених образів природи, духовності та української автентики.
Витинанки, графічні аркуші, живопис – усе у творах Василя Корчинського пронизане гармонією, глибоким наративом і високою майстерністю. Часто в його роботах можна побачити дерево життя, сонце, зорі, куполи церков, зерна, писанки – образи, що несуть у собі багатовікову мудрість нашого народу, – говорить директорка музею М. Коцюбинського Лариса Кравченко.
Виставка «Світ, у якому я живу» триватиме до 31 липня. Вхід вільний.
Довідки за телефонами: 64-71-02, +38 (067) 211-52-71.
Витинанки, графічні аркуші, живопис
Василь Корчинський – член Національної спілки художників України з 1993 року, учасник численних регіональних і міжнародних виставок, автор понад 17 персональних експозицій в Україні та за кордоном (США, Польща, Ліван). Його твори зберігаються у музеях України, приватних колекціях Швеції, Канади, Німеччини, Угорщини, США, а також придбані Міністерством культури та Фондом Спілки художників України.
Нагадаємо, у академічній залі Вінницький обласний краєзнавчий музей відбулося відкриття виставки Анатолія Задворного «Графічні притчі», яка зібрала рідних, друзів художника, прихильників його творчості, колег, працівників культури та музейників.