У Вінниці відкрили щемливу фотовиставку «День, який змінив моє життя»

У Вінниці відкрили щемливу фотовиставку «День, який змінив моє життя»

16:36 05.03.2024

У холі Вінницької міської ради відкрили фотовиставку «День, який змінив моє життя». Основна мета експозиції – донести до суспільства емоції людей, які вони пережили з початком повномасштабного вторгнення та впродовж двох останніх років. 

Організував виставку «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат». Проводять її за підтримки Вінницької міської ради.

Як розповіла керівниця комунального закладу Надія Мельник, участь у проєкті взяли 15 територіальних громад нашої області, а також місто Вінниця. Загалом до ініціативи долучились 96 людей, які надіслали 236 робіт серед яких було обрано 18 світлин, що увійшли до експозиції.

У виставці брали участь внутрішньо переміщені особи, жінки, чоловіки яких загинули під час повномасштабного вторгнення, учні навчальних закладів тощо. Усі світлини глибокі та емоційні, вони мають свій сенс та історію. У когось вона надзвичайно болюча, адже зображає біль втрати, а на деяких ми можемо побачити надію та віру у нашу Перемогу, – каже Надія Мельник.

За словами пані Надії під час презентації фотовиставки у другі роковини повномасштабного вторгнення автори самі розповідали про свої роботи.

Дуже символічною є робота семикласниці Ірини Групської зі Жмеринки. Дівчинка відвідує гурток фотографії та надіслала змістовну та патріотичну світлину. На ній вона сфотографувала свою подругу у вишиванці із затуленими білою хустиною очима. А на самій презентації Ірина розповіла: "Ми жили із закритими очима та споживали російський контент, його було дуже багато у нашому інфопросторі, саме тому сьогодні ми маємо зірвати із себе ту маску ". У авторки нині у лавах ЗСУ служать тато та дядько, – каже Надія Мельник.

Загалом фотовиставка створює емоційний простір, в якому спостерігачі можуть відчути історії та почуття тих, хто пережив важкі моменти, пов’язані з російсько-українською війною.

Як зазначили організатори, експозицію планують зробити виїзною. Надалі її будуть показувати у молодіжних центрах Вінницької області.

Як відвідати виставку

Виставка у холі Вінницької міської ради триватиме до 8 березня. Потім її презентують у Прозорому офісі територіального відділення «Вишенька» за адресою: просп. Космонавтів, 30. Вхід вільний.

Нагадаємо, міський історичний музей Жмеринки презентував жителям та гостям Жмеринської міської територіальної громади виставку "Український космос". Про це 1 березня інформує Жмеринська міська рада.

Читайте також

Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше
У Вінниці хочуть створити Український музей сучасного мистецтва
Детальніше
На два роки засудили колишнього військового з Тульчина, який просив "очистити Україну від нацистів"
Детальніше
Могилів-подільські прикордонники затримали “ухилянта”, який заскочив у вантажний потяг
Детальніше
У Вінниці відкрилась виставка дитячих робіт студії «Барвистий дивоцвіт»
Детальніше