У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"

У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"

14:40 04.06.2024

У Вінниці розпочався новий проєкт "Майстерня міських екскурсій", присвячений 160-річчю з народження Михайла Коцюбинського. На перші лекції прийшло близько 30 зареєстрованих учасників: гіди, студенти, викладачі, працівники музеїв, випускники "Школи гідів та амбасадорів Вінниці" й інші зацікавлені.

Про це інформують на офіційному туристичному сайті Вінниці.

3 червня в музеї Коцюбинського стартував перший етап Майстерні - п'ять днів інтенсивного навчання з лекціями від провідних спікерів. На початку учасники дізналися про вінницький життєпис Михайла Коцюбинського і його коло спілкування (до від’їзду у 1897 році), про що розповіла заступниця директора Музею Коцюбинського з наукової роботи Марія Суржикова. Історикиня Тетяна Кароєва розкрила і навіть показала, якою за часів Коцюбинського була Вінниця (до епохи тандему "Оводов-Артинов"). У фіналі з гостьовою лекцією виступив коцюбинськознавець зі Львова Ростислав Чопик. Темою його бесіди був "імпресіонізм як сонцепоклонство", а самого письменника він описав як "барвистого імпресіоністичного метелика, що вилетів з темної лялечки реалізму".

Про стиль говорять переважно коли йдеться про візуальне мистецтво: про вміння організувати художній простір, про вміння створити візуальний образ… І в Коцюбинського це найголовніше - не так розповідати, як показувати словом. Коцюбинський є найкращим українським стилістом. Його порівнюють з Мопассаном, а Мопассан вважається найкращим стилістом у світі, - сказав Ростислав Чопик.

У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"

Попереду в учасників Майстерні міських екскурсій ще чотири дні різноманітних лекцій, які читатимуть дослідниця винної культури України Анна-Євгенія Янченко, мистецтвознавиця Діана Клочко, літературознавці Ростислав Семків, Вікторія Ткаченко і Оксана Пойда, фахівчиня з історії кримських татар Гульнара Абдулаєва, а також директорка Вінницького літературно-меморіального музею Коцюбинського Лариса Кравченко. Другим етапом Майстерні стане розробка нових екскурсійних, освітніх та творчих продуктів, над чим учасники працюватимуть до кінця літа.

Цей рік дуже особливий - у вересні ми святкуємо 160-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського, - зазначив директор департаменту маркетингу міста і туризму Олександр Вешелені. - Рік Коцюбинського для нас є шансом повернути його у публічний простір, зробити його ще живішим і ще ближчим для всіх, хто живе у Вінниці і хто сюди приїздить. Власне через це ми склали програму таким чином, щоб незалежно від того, скільки ви знаєте про Коцюбинського, дізнатися більше й інакше. Я дуже сподіваюся, що близько 30 людей, які з нами працюватимуть впродовж цього тижня, не побояться, не розлінуються, і спробують за літо все-таки створити щось нове, пов’язане з Коцюбинським. Спершу ми планували, що це будуть виключно екскурсії, але потім зрозуміли, що серед учасників є люди дуже різних інтересів і спеціальних знань. Тож ви так само можете думати і про виставки, і про театральні постановки, навіть про відеоблог чи есей. Найважливіше для нас - це посіяти знання і вміння працювати з фокусною темою, щоб дати простір для творчості та самореалізації.

У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"

Майстерню міських екскурсій до Року Коцюбинського організовують департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради спільно з департаментом культури і Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського для того, щоб створити нові різноформатні туристичні продукти довкола постаті Михайла Коцюбинського, який народився і провів значну частину життя саме у Вінниці. Загалом проєкт розрахований на чотири місяці. 

Нагадаємо, Офіс туризму Вінниці у співпраці з місцевими гідесами підготував 12 екскурсій і турів на червень. Також для всіх охочих відбудеться два творчі майстер-класи: з виготовлення валяної брошки та іграшки з глини.

Читайте також

Екскурсія підземеллям - у Вінниці відбудеться концерт до Дня святого Якова
Детальніше
Плести з рогози навчались учасники етнічного вікенду у Щітках
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Вишиті рушники, сорочка матері та фото з родинного архіву. Що ще можна побачити на виставці?
Детальніше
Від Сінатри до Фіцджеральд! У суботу у PIROGOV SKY вінничан зачарує «Романтичний джаз в саду»
Детальніше
Вінничан запрошують в одноденний тур «Заліщики та Джуринський водоспад»
Детальніше