У Вінниці проведуть інтерактивну екскурсію "Гардарикі - країна міст"

У Вінниці проведуть інтерактивну екскурсію "Гардарикі - країна міст"

12:05 14.02.2024

Вінницький обласний краєзнавчий музей запрошує на екскурсію "Гардарикі - країна міст". Інтерактивна екскурсія знайомить з давньою історією 10-11 ст., коли на теренах Східного Поділля мешкали уличі - одне з найменш вивчених давньоруських племен. Їх ще називають "примарними", "загадковими", "таємничими".

Екскурсія відбудеться 18 лютого о 14:00. Для участі потрібно попередньо зареєструватись за посиланням або за телефоном - 068-725-49-57.

Наразі науковці не мають спільної думки про те, звідкіля взялися уличі й куди зникли десять віків тому. Так, про час їхньої появи тут ми знаємо з "Повісті минулих літ", де стверджується, що внаслідок військових конфліктів з київськими князями Олегом та Ігорем уличі втратили свою столицю - "Пересечен" та пішли й оселилися "по Богу" (сьогодні - річка Південний Буг). Проте, сліди перебування уличів на українських землях цілком матеріальні. Адже прийшовши на Побужжя у кінці 10 ст. н. е., вони залишили тут близько 50 фортець, - зазначають у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Про багатогранне життя середньовічних жителів та особливості їхнього побуту й ремесел свідчать матеріали археологічних досліджень двох городищ поблизу сіл Сажки та Червоне колишнього Немирівського району, представлені в експозиції Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Цікавинкою екскурсії стане інтерактивна гра Я"Світ землеробів та кочівників". Тож пропонуємо поринути в атмосферу тисячолітньої давнини та здійснити мандрівку слідами загадкових уличів, - додають в музеї.

Нагадаємо, в останньому місяці зими на вінничан та гостей міста чекає 12 екскурсій і турів від Офісу туризму Вінниці. Крім цього, відбудеться три майстер-класи: з виготовлення екоторби, текстильної іграшки та кавового мила-скрабу.

Читайте також

МУР 20 травня вразить Вінницю прем’єрою реп-мюзиклу «Ти [Романтика]»
Детальніше
Вінничанка створила перші в світі ляльки-мотанки в зріст людини
Детальніше
У Всесвітній день вишиванки у Вінниці провели флешмоб "Я люблю ЗСУ"
Детальніше
Оновлена програма і сюрпризи! Golubenko у неділю з великими концертом у Вінниці
Детальніше
Українська діаспора в німецькому місті Карлсруе створить унікальний мурал-вишиванку
Детальніше
З фасаду колишнього лялькового театру у Вінниці знімають казкову декоративну майоліку
Детальніше