У Вінниці презентували виставку карикатур «Російський військовий корабель, йди…!»

У Вінниці презентували виставку карикатур «Російський військовий корабель, йди…!»

16:12 28.07.2022

У Вінниці 28 липня у приміщенні креативного простору «Артинов» презентували виставку робіт Міжнародного конкурсу карикатур «Російський військовий корабель, йди…!». Це понад дві сотні унікальних, гострих і сатиричних реакцій художників та ілюстраторів на тему російсько-української війни.

Виставку організували за сприяння Вінницької міської ради, представника вінницької дирекції «Укрпошти» та ротарі-клубу «Vinnytsia Postup, а також художника Олександра Никитюка та ініціаторки Тетяни Чичкалюк з Миколаєва.

Ідея конкурсу народилася в Одесі та Миколаєві – містах, котрі нині є південними форпостами війни і які беруть на себе тяжкий удар, захищаючи всю державу від жорстокої і кривавої російської агресії. Роблять це також силою висміювання агресора. Участь у конкурсі взяли 45 художників із 15 країн світу, які загалом подали до 500 робіт, - інформує Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міськради.

У Вінниці презентували виставку карикатур «Російський військовий корабель, йди…!»

Експозиція вже побувала у багатьох містах України, у Словаччині та навіть на полярній станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. А Вінниця стала 20-м містом, куди привезли частину робіт. Далі виставка поїде в інші міста України та ЄС, зокрема до Страсбурга, де базується Рада Європи.

На карикатурах можна побачити російського диктатора у вигляді скорпіона з ракетою-жалом чи курки з ядерною кнопкою, кровожерних і потворних російських солдатів, недолугість і небезпеку російської пропаганди, заклик бойкотувати РФ і підтримувати Україну, наші символи (привид Києва, конотопські відьми, бойові фермери…), героїчний опір українців, віру в перемогу України й відсутність майбутнього у росіян.

Попри те, що зараз наша посмішка така гомерична трохи, саркастична, я не приховую, що в всередині мене немає радості, – зазначила Тетяна Чичкалюк, координаторка мандрівної виставки та голова Асоціації лідерів туризму Миколаївської області. – Але я щиро вірю, що мине небагато часу, і ми з вами зберемося на нашому сонячному узбережжі, і там щиро будемо сміятися, будемо пити наше коблівське вино, радіти один одному, нашому морю, і будемо дивитися на нові кораблі, які побудують миколаївці.

У Вінниці презентували виставку карикатур «Російський військовий корабель, йди…!»

Цікаво й те, що у нашому місті виставку розширили карикатурами відомого вінницького художника Олександра Никитюка, який з початку повномасштабного вторгнення рф творить у жанрі політичної сатири, висміюючи росіян.

Ця виставка, напевно, – те, що зараз потрібно, щоб світ без жодного перекладу міг побачити (в карикатурах), як рашисти вчиняють геноцид українського народу, як ми мужньо боремося, і як поруч нас наші друзі та наші партнери, які допомагають, – зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович. - Я думаю, що багатьох людей ця виставка вразить в серце. І, можливо, коли вона буде за кордоном у Євросоюзі, ще більше людей зрозуміють, які почуття та емоції ми відчуваємо, і якою жорстокою ціною дається нам ця війна. Важливо, що серед цих робіт можна буде побачити й шаржі з Вінниці.

У Вінниці презентували виставку карикатур «Російський військовий корабель, йди…!»

Також символічно, у День Української Державності, у Вінниці відбулася урочиста церемонія погашення спеціальним штемпелем поштових марок і конвертів з сюжетами карикатур відомих українських художників: Віктора Джевага «Ассоль вже не та…» та Юрія Журавля «Святий Миколай рятує Миколаїв». Подія викликала чималий інтерес серед місцевих колекціонерів та медіа, а також туристичної спільноти Вінниці.

Шаржі на марках – це не завжди тільки висміювання… Ми показуємо, що ми сильні духом, що можемо не тільки перемогти, ми можемо відбудувати те, що рашисти зробили з нашою державою, що зробили з нашими людьми, – прокоментував Володимир Шаловінський, керівник вінницької дирекції акціонерного товариства «Укрпошта».

«Дуже символічно, що саме у День Української Державності, до Вінниці завітала унікальна за своїми масштабами виставка Міжнародного конкурсу карикатур, яка вже побувала у 20 містах в Україні і не тільки. Ми-українці сильні коли підтримуємо один одного поблизу і на відстані, на фронті і в тилу», - каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

Дуже символічно, що саме у День Української Державності, до Вінниці завітала унікальна за своїми масштабами виставка Міжнародного конкурсу карикатур, яка вже побувала у 20 містах в Україні і не тільки. Ми-українці сильні коли підтримуємо один одного поблизу і на відстані, на фронті і в тилу, - каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

Після церемонії погашення всі присутні мали унікальну можливість придбати до своїх колекцій лімітовані марки, конверти, пам’ятні жетони та навіть презентовані на виставці репродукції робіт карикатуристів. Усі зібрані кошти передадуть шпиталю міста Миколаїв на придбання медичного обладнання.

Нагадаємо, у двох експозиційних залах Вінницького краєзнавчого музею розгорнули цікаву та видовищну виставку, що складається з двох змістових частин та відтворює особливості сільського й міського помешкання жителів Східного Поділля кінця ХІХ – середини XX ст.

Читайте також

Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»
Детальніше
Готувалися увесь рік - вихованці "Барвінку" виступили зі звітним концертом
Детальніше
Вінничани взяли участь у мистецькому заході "Зустрічі на зеленій галявині"
Детальніше
Вінничанка створила перші в світі ляльки-мотанки в зріст людини
Детальніше
Українська діаспора в німецькому місті Карлсруе створить унікальний мурал-вишиванку
Детальніше
У пам'ять про полеглих Захисників Маріуполя матері Героїв відкрили у центрі Вінниці фотовиставку
Детальніше