У Вінниці презентували «Вік червоних мурах» - книгу про трагедію Голодомору

У Вінниці презентували «Вік червоних мурах» - книгу про трагедію Голодомору

16:54 24.11.2023

В останню суботу листопада вся Україна традиційно вшановує пам’ять жертв Голодоморів та Голодомору-геноциду 1932-1933 років. До цієї річниці у Вінниці відбулась презентація книги Тетяни П’янкової «Вік червоних мурах». Вона присвячена трагічним долям українців, які постраждали від штучного голоду, організованого радянською владою.

Організатор презентації – департамент соціальної політики.

25 листопада цьогоріч вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору. Хоча з 1932-1933 років пройшло багато часу, але це досі болить нашому народу. На жаль, і з теперішніми подіями – повномасштабною війною – історія повторюється: наша нація знову бореться із загарбниками – нащадками злочинної радянської влади, яка прагне винищити українців. Тому важливо, щоб департамент соціальної політики не тільки надавав соціальні послуги, але й організовував події, які змусять згадати історію та замислитися над трагедіями минулого, щоб вони не повторились в сучасності, – зазначила директорка департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова.

Книга «Вік червоних мурах» була видана у 2022 році. З того часу вона встигла завоювати декілька нагород та була перекладена польською та німецькою мовами.

Книга художня, адже я не хотіла занурюватися у документалістику, прагнула собі залишити простір для творчості. Проте твір написаний на реальних подіях, в ній немає жодної придуманої мною історії. Вони всі пов’язані між собою та засновані на спогадах реальних людей. Це люди, які пережили Голодомор та знайшли в собі сили говорити про цей біль, – поділилася письменниця Тетяна П’янкова.

На презентації Тетяна П’янкова розповіла про те, як виникла ідея книги. Тема для письменниці нетипова, адже раніше вона писала романтичні твори. Проте під час розмов з колегами Тетяна зрозуміла, що хотіла б зануритися глибше у таку складну та важливу для нашої історії тему. Авторка також поділилася тим, чому книга називається саме «Вік червоних мурах», а також торкнулася особливостей авторського тексту: діалектизмів, лінгвістики.

Роман про злодіїв минулого, діти та онуки яких продовжують чинити геноцид українського народу. Ця книга – суцільний біль, кожен її розділ – це трагедія, читаючи про яку холоне кров і перекриває подих. Тут є все, що тільки може бути з нелюдського: страшний штучно зроблений голодомор, замордовані люди, голодні смерті маленьких дітей, канібалізм, зрада, жорстокість і наруга, – зазначила модераторка презентації, фахівчиня департаменту соціальної політики міської ради Оксана Павлюк.

На заході були присутні близько 50 зацікавлених. Усі охочі могли придбати книгу Тетяни П’янкової та поспілкуватися з авторкою.

Нагадаємо, інформаційні години, виставка-спомин, показ документального фільму та Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Такі тематичні заходи проведуть на території Вінницької міської територіальної громади до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. 

Embedded thumbnail for У Вінниці презентували «Вік червоних мурах» - книгу про трагедію Голодомору

Читайте також

Вінниця дізнається у березні про «Незвіданого Шевченко»
Вінниця дізнається у березні про «Незвіданого Шевченко»
Детальніше
Вінницька поетеса прочитала свою версію Отче наш королю Данії
Вінницька поетеса прочитала свою версію "Отче наш" королю Данії
Детальніше
Унікальний концерт-реконструкція з 2024-го перенесемось у 1922-1924 роки! З Вінниці — у Америку!
Унікальний концерт-реконструкція: з 2024-го перенесемось у 1922-1924 роки! З Вінниці — у Америку!
Детальніше
Всесвітній день екскурсовода
Всесвітній день екскурсовода
Детальніше
У Вінниці запланували концерт-реконструкцію прем’єри «Щедрика»
У Вінниці запланували концерт-реконструкцію прем’єри «Щедрика»
Детальніше
У Вінниці бібліотека отримала у подарунок «валізку з книжками»
У Вінниці бібліотека отримала у подарунок «валізку з книжками»
Детальніше