У Вінниці для дітей провели майстерклас з писанкарства

У Вінниці для дітей провели майстерклас з писанкарства

17:23 18.04.2024

У світі, насиченому технологіями, іноді так приємно зануритися в ремесло, що передається з покоління в покоління. Одним із таких традиційних занять є писанкарство – давній український звичай, що має глибокі корені та багату символіку. Можливість пізнати тонкощі створення великоднього символу сьогодні отримали учні ліцею №3. У Вінницькому літературно-меморіальному музеї М.Коцюбинського для них організували та провели майстерклас з писанкарства.

Зустрічали маленьких учасників заходу у виставковій залі музею. Тут їм розповіли про основні символи та кольори, які традиційно використовують українці при створенні писанок. А також про їхнє сакральне значення, історію виникнення, техніки розпису, матеріали та інструменти. Для більшості дітей це було перше знайомство з традиційним українським мистецтвом.

Воркшоп провела заступниця директора музею Марія Суржикова. За її словами, організація майстеркласу з писанкарства для дітей – це не лише можливість навчити їх мистецтва, а й відчути радість та захоплення від власноруч розписаних виробів.

Писанка – втілення української культури та душі, передача символів та традицій від серця до серця, від покоління до покоління. А нині дуже важливо плекати та примножувати нашу культуру та передавати знання для наших маленьких українців та україночок. Діти полюбляють такі заходи, адже вони дізнаються щось нове, вперше беруть до рук писачок та згодом бачать свої творіння та пишаються ними, – говорить Марія Суржикова.

Серед тих, хто вперше взяв до рук писачок, був Максим. Хлопчик не приховував свої емоції від творчого процесу.

Це така крута штука! Я вперше роблю писанки, і вони виходять супер! – не натішиться він.

Вчителька з ліцею № 3 Ганна Троян поділилася своїми враженнями.

Бачити, як діти зі схвильованістю беруться за реманент, дбайливо виводять лінії та фарбують яйця різними кольорами, – це неймовірно. Вони так швидко вчаться і втілюють свої ідеї на писанках… Це не лише про мистецтво, а й про збереження нашої спадщини та культурного доробку, – підкреслила вона.

Організатори майстеркласу з писанкарства зазначають, що такі мистецькі події – надзвичайно важливі. Адже під роботи діти поринають у світ прадавніх традицій, пізнають їхню глибинну суть та надалі зберігатимуть та примножуватимуть.

Нагадаємо, Вінницький обласний краєзнавчий музей та Вінницький обласний художній музей анонсували проведення майстер-класів з писанкарства. Про це йдеться на фейсбук-сторінках закладів.

Читайте також

У Вінниці стартує майстерня міських екскурсій довкола постаті Михайла Коцюбинського
Детальніше
Готувалися увесь рік - вихованці "Барвінку" виступили зі звітним концертом
Детальніше
Вінничани взяли участь у мистецькому заході "Зустрічі на зеленій галявині"
Детальніше
МУР 20 травня вразить Вінницю прем’єрою реп-мюзиклу «Ти [Романтика]»
Детальніше
Вінничанка створила перші в світі ляльки-мотанки в зріст людини
Детальніше
У Всесвітній день вишиванки у Вінниці провели флешмоб "Я люблю ЗСУ"
Детальніше