У Вінниці заходи до Дня Соборності відбудуться онлайн

У Вінниці заходи до Дня Соборності відбудуться онлайн

14:06 21.01.2021
62

22 січня Україна відзначає День Соборності. У п’ятницю, 22 січня,  о 12:00 відбудеться пряма трансляція публічної онлайн-зустрічі на тему "День Соборності України: Вінницький контекст". Гасла цьогорічної кампанії з відзначення Дня Соборності: "В єдності сила" або "Разом сильніші".

Як повідомляють організатори, пряма трансляція зустрічі відбудеться на сторінці Вінницький обласний молодіжний центр "Квадрат".

Під час онлайн-зустрічі можна буде дізнатися, як "живий ланцюг" організувався у Вінниці та області.

Яке значення для українців має Акт Злуки УНР і ЗУНР; чому подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності; в які роки відзначення Дня Соборності не відбувалось і чому. Про це поговоримо із запрошеними гостями зустрічі. Водночас в часі трансляції учасникам зібрання можна буде поставити інші запитання з теми обговорення, - йдеться на сторінці заходу у мережі Фейсбук.

Доповідачами виступлять:

  • Богдан Галайко – к.і.н., начальник Центрального відділу Українського інституту національної пам’яті
  • Юрій Легун – д.і.н., професор, директор Державного архіву Вінницької обл.
  • Олександр Федоришен – історик, директор "Центру історії Вінниці"
  • Олександр Масний – директор СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка, Літинського р-ну
У Вінниці заходи до Дня Соборності відбудуться онлайн

102 роки тому 22 січня проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. А офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України "Про День соборності України" від 21 січня 1999 року № 42/99.

Це була основоположна подія для українського державотворення. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави, - повідомляють організатори заходу.

У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – "живий ланцюг" як символ єдності східних і західних земель України.

Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режиму. 31 рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України, - йдеться в повідомленні.

Захід реалізовується у партнерстві з Центральним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам'яті та "Центром історії Вінниці".

Нагадаємо, У Вінниці конкурс хореографічного мистецтва проведуть в онлайн-режимі

Читайте також
Опитування вінничан: що б ви порадили собі, якби могли повернутися в минуле?
Детальніше
Чи з’явиться у Вінниці меморіал воїнів Галицької армії
Детальніше
У Вінниці відкрилась  виставка "Забуті жертви Другої світової війни"
Детальніше
У Стрижавці пройде фестиваль "Жива історія: Вервольф"
Детальніше
Запрошуємо на міжнародний фестиваль "Жива історія: Вервольф 1943-1944"
Детальніше
У Вінниці презентували ефективні інструменти комунікації та е-врядування
Детальніше