У Тульчинському районі фестивалили, вшановуючи Костя Широцького
Вшановуючи 135-ту річницю від дня народження науковця, етнографа, педагога, просвітника та громадського діяча, 27 червня в селі Білоусівка Тульчинського району відбувся другий обласний фестиваль народної творчості "Кроковеє колесо" ім. Костя Широцького.
У фестивалі взяли участь аматорські колективи Тульчинської міської територіальної громади та гості з Гайсинської міської територіальної громади, Чечельницької селищної територіальної громади.
Гості свята відвідали місцеву церкву Архангела Михаїла, яку у своїх працях описав Кость Широцький, та поклали квіти до могили науковця, - інформує офіційний сайт місцевої громади.
Довідково
Костянтин Віталійович Широцький (народився 26 травня (7 червня) 1886, с. Вільшанка, — помер 13 вересня 1919, с. Білоусівка). Костя Широцького визначають як одного з фундаторів дослідження регіональної історії, краєзнавства, вивчення окремих історичних подій і археології теренів України.
Значний інтерес для сучасних фольклористів має поданий К.Широцьким у праці "Подольскія “колядки” и “щедрівки” аналіз історичного змісту, записаних ним подільських колядок та щедрівок. Окреме місце присвячене детальній характеристиці етнологічних наукових досліджень ученого щодо народних повір'їв про усі дні тижня у його праці “Народныя поверія о буднихъ дняхъ недели и празднованіе этихъ дней простымъ народомъ”.
У своїх народознавчих дослідженнях Кость Широцький намагався узагальнити традиційно-побутову культуру українського народу, як систему духовної і матеріальної культури, одночасно формуючись як учений етнограф. Він здійснив систематизацію й класифікацію самобутніх орнаментальних мотивів писанок, вишивок, пасік і кахлів, колядок та щедрівок, народних звичаїв та повір'їв. Джерельна цінність його праць дозволяє вважати К.Широцького непересічним українським істориком-краєзнавцем і етнографом.
Нагадаємо, У Вінниці на фестивалі пам’яті Тараса Сича зібрали 45 тис грн, які спрямують на допомогу військовим.