У Корделівці відбувся фестиваль колядок та щедрівок “Колядуй, моя родино!”

У Корделівці відбувся фестиваль колядок та щедрівок “Колядуй, моя родино!”

14:02 23.01.2022
139

У День Соборності України фестиваль колядок та щедрівок “Колядуй, моя родино!” став символом об’єднання людей різних професій, різного віку та уподобань, яких об’єднала любов до України, до української пісні та традицій.

На свято до Корделівки приїхали творчі колективи з Уладівського, Дружелюбівки, Лісової Лисіївки, Хомутинців, Котюжинець, Глинська, Мончинець, Сальника, Голубівки, Нової Греблі, Лемешівки, Польової Лисіївки, Мирного, Радівки, Черепашинець. Кожен колектив підготував своє віншування та різдвяні колядки і щедрівки.

Про це інформує офіційний сайт місцевої громади.

Першими на святкову сцену вийшли господарі – народний аматорський народний хоровий колектив "Співоча родина" та народний аматорський ансамбль української пісні "Кумасеньки", які розпочали святкове дійство.
Понад дві години на сцені сільського будинку культури звучали сучасні, давно забуті й навіть авторські колядки й щедрівки. Тут водили козу, посівали та прощалися із різдвяними святами. Підтримати своїх колядників та щедрівників приїхали виконуючі обов’язки старостів, більшість із них вийшли на сцену разом зі своїми колективами.

У Корделівці відбувся фестиваль колядок та щедрівок “Колядуй, моя родино!”

Глядачі не шкодували оплесків для зразкового аматорського фольклорного ансамблю "Веселики" з Черепашинець, викладачки Київського національного інституту культури і мистецтв Ірини Прядун, аматорського вокального гурту "Чарівниці" з Корделівки, літературно музичного об’єднання "Уладівський край" з Уладівського, творчого колективу з Дружелюбівки, аматорського фольклорного ансамблю "Вишиванка" з Лісової Лисіївки, народного аматорського фольклорного ансамблю "Журавка" з Павлівки, народного аматорського театру сатири та пісні "Вінок Руданського" з Хомутинців, аматорського фольклорного ансамблю "Жартівниці" з Котюжинець, аматорського театрального колективу "Українські візерунки" з Глинська, аматорського ансамблю української пісні "Водограй" з Сальника, аматорського хорового колективу "Надія" з Нової Греблі, аматорського ансамблю української пісні "Водограй" з Малих Кутищ, аматорського ансамблю української пісні "Деснянка" з Польової Лисіївки, аматорського ансамблю української пісні "Цвіркова криниця" з Мирного, народного аматорського ансамблю української пісні "Рута-м’ята" з Радівки,  аматорського ансамблю української пісні "Оксамит" з Черепашинець та народного аматорського ансамблю української пісні "Жартівниці", які приїхали з Переорок Стрижавського старостинського округу. А організатори фестивалю, відділ культури і туризму Калинівської міської ради, підготували для усіх учасників фестивалю грамоти.

У Корделівці відбувся фестиваль колядок та щедрівок “Колядуй, моя родино!”

Почувши такі колядки, в мене склалося враження, що іноді таке можна почути лише в храмі, де звучить молитва. Час промайнув, як одна мить. Під час виступу усіх колективів не було жодного повтору. Було лише велике натхнення і творчість, - звернувся до учасників фестивалю та глядачів перший заступник Калинівського міського голови Микола Господарець. – Дуже приємно бачити на цій сцені керівників колективів, які ведуть за собою творчих людей. Я вам щиро дякую, бажаю творчості, великого потенціалу, щоб завжди ця сцена була переповнена митцями, фахівцями художньої самодіяльності. Щирі слова вдячності висловлюю всім виконуючим обов'язки старостів, які приїхали на фестиваль та підтримали колективи, особлива подяка тим, хто вийшов разом із ними на сцену.

Новорічно-різдвяні свята закінчилися, але незгасимими є українські традиції та українська пісня, які передаються із покоління до покоління.

Фестиваль пройшов із дотриманням протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, у Вінниці відбулась церемонія закриття Головної ялинки у Центральному парку. Тут на гостей свята чекав фінал караоке-шоу "Зірка на ялинці". За перемогу змагалось шестеро вокалістів. У трійку призерів увійшли: Соломія Наконечна, Ілля Сметанюк та Вікторія Борбуневич. Перемогу у конкурсі здобула Соломія Наконечна.

Читайте також

Благодійний збір коштів оголосили музиканти вінницького гурту "ТІК"
Благодійний збір коштів оголосили музиканти вінницького гурту "ТІК"
Детальніше
Пожежа у Зарванцях вогонь за лічені хвилини вщент знищив дерев'яний будинок
Пожежа: у Зарванцях вогонь за лічені хвилини вщент знищив дерев'яний будинок
Детальніше
Вінничан запрошують на восьмий книжковий фестиваль VinBookFest
Вінничан запрошують на восьмий книжковий фестиваль "VinBookFest"
Детальніше
Вінницькі музиканти створили пісню Ми - патріотичний трек нескореної України
Вінницькі музиканти створили пісню "Ми" - патріотичний трек нескореної України
Детальніше
Талановиті юні вінничани вирушили у патріотичний концертний тур Польщею
Талановиті юні вінничани вирушили у патріотичний концертний тур Польщею
Детальніше
Культурний фронт: вінницька бандуристка організувала концерт у Польщі
Культурний фронт: вінницька бандуристка організувала концерт у Польщі
Детальніше