У центрі Вінниці розмістять писанки-велетні, а розважальні заходи відбубуться онлайн

У центрі Вінниці розмістять писанки-велетні

11:40 23.04.2021
26

Щоб створити для вінничан святковий настрій, у центрі міста, на майдані Незалежності, розмістять подільські писанки-велетні. Традиційний фольклорний фестиваль "Великоднє диво" пройде цьогоріч онлайн, у його рамках презентують свою творчість фольклорні гурти новоприєднаних громад.

З 28 квітня, в переддень світлого Воскресіння Христового, за гарною щорічною традицією в центрі Вінниці, на майдані Незалежності розмістять подільські писанки-велетні. Вони створять для вінничан святковий настрій і стануть окрасою центру міста, – розповідає директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Мистецький проєкт "Пасхальні візерунки" було започатковано у Вінниці у 2017 році. Тоді до проєкту долучились вінницькі майстри та їхні учні, студенти місцевих вишів, розмальовуючи писанки просто неба. Цього року вінничанам буде презентовано чотири нові подільські велетенські писанки, що з'являться з легкої руки та творчої уяви художників-викладачів мистецьких шкіл міста. Загалом же на майдані Незалежності атмосферу свята створюватимуть майже двадцять виробів.

У центрі Вінниці розмістять писанки-велетні, а розважальні заходи відбубуться онлайн

Традиційний фольклорний фестиваль "Великоднє диво" відбудеться цьогоріч в онлайні на кшталт онлайн-марафону "Подільська коляда", що успішно пройшов в період різдвяних свят. Як зазначив Максим Філанчук, у рамках фестивалю презентують свою творчість фольклорні гурти новоприєднаних громад. Це яскравий приклад та свідчення швидкої інтеграції різних колективів сусідніх громад у велику, багату культурно та духовно вінницьку родину.

Більше 25 пасхальних онлайн-заходів відбудеться з 28 квітня по 3 травня на Культурному порталі міста  та веб-ресурсах закладів культури міста.

Так, 28 квітня о 14:00 відбудеться онлайн-виставка творчих робіт учнів Вінницької дитячої школи мистецтв "Великодні дзвони". 29 квітня о 12:00 – мистецький проєкт "Світле свято Великодня" від Вінницького міського клубу. Цього ж дня о 14:00 на всіх бажаючих чекає онлайн-виставка творчих робіт учнів Вінницької дитячої художньої школи "Українська писаночка". А о 16:00 – майстер-клас "Диво-писанка Поділля" від Вінницької дитячої музичної школи №2.

Також 29 квітня о 13:00, 15:00, 17:00 пройде цикл майстер-класів "Пасхальні сувеніри" від Вінницької міської централізованої бібліотечної системи.

А 1 травня о 14:00 пройде проєкт "Великодні традиції Поділля" від Центра історії Вінниці. Також в цей день о 16:00 на вінничан чекає мистецький проєкт "Пасхальні візерунки" від Центру концертних та фестивальних програм. 2 травня о 14:00 пройде фольклорний онлайн-фестиваль "Великоднє диво". А 3 травня о 14:00 – концертна програма "Світле свято Великодня" від вихованців зразкової майстерні естрадного мистецтва "Зоряна мрія".

Нагадаємо, У VinSmart Центрі проводять онлайн майстер-класи до Великодня

Читайте також
Вінничан запрошують у “Зал слави рок-н-ролу”
Детальніше
Вінничан запрошують у “музичну подорож” палацами та замками України
Детальніше
Вінничан знову запрошують на симфонічне шоу “Хіти з екрану”
Детальніше
У Вінниці скасували табу на культурне життя
Детальніше
У Вінниці варили борщ прабабусь
Детальніше
У Великодню ніч та на Провідну неділю безкоштовних перевезень у Вінниці не буде
Детальніше