Секрети гончарів та вишивка, що вражає чому варто поїхати в Бушу з 11 по 17 травня

Секрети гончарів та вишивка, що вражає: чому варто поїхати в Бушу з 11 по 17 травня

08:00 06.05.2026

На Вінниччині готуються до проведення унікального мистецького проєкту «Магічна глина», який розгорнеться на території Державного історико-культурного заповідника «Буша».

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на організаторів.

Захід відбудеться у межах відомого Всеукраїнського фестивалю «Подільський оберіг» і триватиме з 11 по 17 травня. Протягом тижня легендарна Буша перетвориться на осередок живих традицій, де кожен відвідувач зможе не лише спостерігати за роботою професіоналів, а й власноруч доторкнутися до таїнства створення кераміки. Кращі знавці гончарної справи проведуть серію майстер-класів для всіх охочих, — йдеться у повідомленні.

Фінальний акорд свята Кульмінацією проєкту стане урочисте закриття, що розпочнеться 17 травня об 11:00. 

Секрети гончарів та вишивка, що вражає: чому варто поїхати в Бушу з 11 по 17 травня

Організатори підготували насичену програму, яка дозволить гостям зануритися в атмосферу автентичного Поділля:

  • музичний супровід: яскравий концерт за участю кращих аматорських колективів нашої області.
  • творчий простір: працюватимуть відкриті майстерні гончарів, де можна побачити народження шедеврів у реальному часі.
  • ярмарок та виставки: відвідувачі зможуть придбати унікальні вироби декоративно-ужиткового мистецтва та переглянути експозиції робіт народних умільців.

Окремою родзинкою заходу стане відкриття персональної виставки Оксани Лукомської, відомої майстрині килимової вишивки.

Ця подія — ідеальна нагода відчути живу культурну спадщину нашого краю, поєднавши відпочинок у «місці сили» з творчим розвитком.

Проєкт реалізується за підтримки Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації.

Вінничан та гостей області запрошують долучитися до цього свята глини та натхнення.

Нагадаємо, у Вінниці презентували «Магію азербайджанського килима»: унікальні експонати ХІХ століття можна побачити протягом травня. Про це інформує ВІТА ТБ.

Читайте також

Таємниці «Будинку вчителів» на Соборній три будівлі, штаб армії та перший прапор Вінниці
Таємниці «Будинку вчителів» на Соборній: три будівлі, штаб армії та перший прапор Вінниці
Детальніше
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка: у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Детальніше
Вінничанам розкажуть, як подати заяву на біржу праці через Дію
Вінничанам розкажуть, як подати заяву на біржу праці через Дію
Детальніше
Вінничан запрошують на психорозвантажувальний захід «Миловаріння»
Вінничан запрошують на психорозвантажувальний захід «Миловаріння»
Детальніше
Гастрономічний путівник «Смак Поділля» оживе у вінницькому закладі
Гастрономічний путівник «Смак Поділля» оживе у вінницькому закладі
Детальніше
«Вибачаємо і просимо вибачення» історик пояснив, як зберегти партнерство України з Польщею
«Вибачаємо і просимо вибачення»: історик пояснив, як зберегти партнерство України з Польщею
Детальніше