На Вінниччині встановили унікальний пам'ятник сарматському царю

На Вінниччині встановили унікальний пам'ятник сарматському царю

17:06 11.08.2023

На Вінниччині поблизу Ямполя встановили єдиний у світі пам'ятник сарматському царю Інісмею.

Про це 11 серпня поінформував автор пам'ятника скульптор Микола Крижанівський.

1984 року під Ямполем у прадавньому кургані було розкрито поховання сарматського царя Інісмея. При ньому був меч-акінак, лук, стріли та карбовані срібні монети із його профілем. Про належність до царського роду свідчила золота гривня із таньгою, котрі носили лише царі, — пише скульптор.

Пропозиція створити пам'ятний знак саме перед селом Пороги при виїзді із Ямполя, лягла на душу, як світлий обов'язок.

Це обов'язок мистця творити  у годину світоглядної війни за незалежність і право бути на цій землі, адже були у нас і царі, і воїни, бо ми ж є нащадки достойного вільного роду, коли жодних московських ординців не існувало, а князями сарматськими титулували себе наші славні гетьмани, зокрема Хмельницький та Мазепа, - додає автор скульптури.

Відомо, що створення пам'ятника профінансував Фонд родини Загорій. Проєкт підтримала Ямпільська міськрада — там надали необхідні матеріали та облаштували територію на місці встановлення пам'ятника.

На Вінниччині встановили унікальний пам'ятник сарматському царю

Нагадаємо, батько загиблого бійця Маєвського Максима (позивний Сармат) подарував військовим розвідувальний дрон, якого бійці назвали "Сарматом" на честь Максима. Такі пристрої у сучасній російсько-українській війні - це основні "очі" для наших розвідників.

Читайте також

Археологи перевірили ймовірність поширення знахідок доби бронзи у центрі Вінниці
Археологи перевірили ймовірність поширення знахідок доби бронзи у центрі Вінниці
Детальніше
Дослідник показав рідкісні фото Тульчина періоду окупації
Дослідник показав рідкісні фото Тульчина періоду окупації
Детальніше
Лікар-дипломат УНР та таємниці особняків нова екскурсія Вінницею
Лікар-дипломат УНР та таємниці особняків: нова екскурсія Вінницею
Детальніше
Вінницькі гіди розробили 12 авторських екскурсій про єврейську спадщину міста
Вінницькі гіди розробили 12 авторських екскурсій про єврейську спадщину міста
Детальніше
Таємниці «Будинку вчителів» на Соборній три будівлі, штаб армії та перший прапор Вінниці
Таємниці «Будинку вчителів» на Соборній: три будівлі, штаб армії та перший прапор Вінниці
Детальніше
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Аеродром, вокзал у Козятині та нацистська ставка: у мережі знайшли рідкісну кінохроніку з вінницькими об'єктами
Детальніше