На Вінниччині археологи досліджують скельний монастир XI-XVII століття
На Вінниччині археологи досліджують пам’ятку культурної спадщини місцевого значення – Оборонний скельний монастир XI-XVII століття в селі Оксанівка.
Про це інформують у відділі культури, туризму та релігії Ямпільської міської ради.
З метою поглибленого вивчення пам'ятки культурної спадщини місцевого значення Оборонного скельного монастиря 11-17 століття в селі Оксанівці та пам'ятки історії трипільської доби в селі Слободі Підлісівській до нас споряджено археологічну експедицію під керівництвом головного спеціаліста державної археологічної служби України кандидата історичних наук Павла Нечитайла, – йдеться у повідомленні.

В складі експедиції: доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник відділу історії та археографії НАН ім. М.Грушевського Олег Євгенович Мальченко; спелеолог, скелелаз Андрій Белінський, Юрій Мак, студенти університету Кам'янець-Подільського педагогічного університету.
Одним із завдань з дослідження Оксанівських печер є визначення дати заснування Оборонного скельного монастиря. Верхню межу було визначено ще під час досліджень 2013 року, коли в невеличкій розщелині скелі було знайдено пічку, вимащену з середини вогнетривкою глиною. Згідно з радіологічним аналізом у м. Краків, верхня межа це середина 17 століття. Нижню – потрібно ще визначати, – йдеться у повідомленні.

В Слободі Підлісівській члени експедиції намагатимуться визначити походження, призначення, використання місцевої пам'ятки періоду трипільської доби – "Пічурці", дати їй історичну та культурологічну оцінку, підготувати необхідний пакет документів для надання відповідного статусу.
Нагадаємо, земельну ділянку у Жмеринському районі з пам’яткою археології черняхівської культури повернули державі. Про це інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.