презентація книги

Дослідник Шаргородщини презентував книги з унікальними спогадами і фото

19:27 15.01.2022
277

15 січня краєзнавець та письменник Анатолій Нагребецький презентував дві краєзнавчо-історичні книги – "Католицький храм Святого архистратига Михайла Михайлівсько-Мурафського" та "Михайлівка Мурафська – наша історія жива".

Презентація відбулася в селі Михайлівка Мурафської сільської територіальної громади. На зустріч з письменником приїхали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступниця декана історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету їм. М. Коцюбинського, кандидатка історичних наук, доцентка Інна Мазур, секретар Шаргородської міської громади Катерина Кедик, Мурафський сільський голова Олег Літвіненко, місцевий підприємець-меценат Михайло Івасько, настоятель Михайлівської парафії Святого Архангела Михаїла отець Андрій, представники освітянської спільноти Мурафської громади та жителі села Михайлівки.

Шаргород

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий привітав письменника з новими творчими доробками та подякував за значний внесок у літопис Шаргородщини. Він зазначив, що завдяки відстеженню витоків історії та детальному вивченню архівів, краєзнавцю вдалося зафіксувати та систематизувати унікальні матеріали.

Наш з вами земляк написав вже майже три десятки книг про села та містечка рідного краю. Щоб талановитий автор мав про що писати, працювали багато поколінь односельців і творили історію. Мурафська територіальна громада, загалом, і село Михайлівка, зокрема, – багаті на історичні події, визначні місця та видатні постаті, – каже Вячеслав Соколовий. 

презентаціця книги

Протягом 20 років письменник Анатолій Нагребецький видав близько 30 книг історичних та культурних досліджень Шаргородщини. У 2020 році була видана ювілейна 25-та книга "Шаргородщина: духовні скарбниці та люди". Це енциклопедичне видання з дослідження християнської культури Шаргородщини. 

Я переконаний, що жителі і надалі творитимуть історію Мурафської громади. Нещодавно ми з головою Мурафської громади Олегом Літвіненком відкривали спортивний майданчик, який був побудований в рамках конкурсу обласної Ради "Комфортні громади". У громаді ремонтуються та будуються місцеві дороги. Сьогодні ми вітаємо Анатолія Никифоровича з двома виданими книгами. Громада розвивається і буде розвиватися далі. А обласна Рада буде цьому сприяти, – додає голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Голова обласної Ради вручив Подяки Вінницької обласної Ради жителям Михайлівки – активним учасникам видання історичних книжок. Про це інформує Вінницька обласна рада.

Нагадаємо, У Вінниці провели екскурсію монастирем, якого немає.

Читайте також

Вінничан запрошують на восьмий книжковий фестиваль VinBookFest
Вінничан запрошують на восьмий книжковий фестиваль "VinBookFest"
Детальніше
Інтерв'ю з засновницею Всесвітнього дня вишиванки Лесею Воронюк
Інтерв'ю з засновницею Всесвітнього дня вишиванки Лесею Воронюк
Детальніше
Вінницька майстриня-вишивальниця розповіла про роботу творчої майстерні
Вінницька майстриня-вишивальниця розповіла про роботу творчої майстерні
Детальніше
Майстер-клас з виготовлення сувенірної ляльки організували у Вінниці в міжнародний день музеїв
Майстер-клас з виготовлення сувенірної ляльки організували у Вінниці в міжнародний день музеїв
Детальніше
Міні-музеї при бібліотеках Вінниці запрошують бажаючих на екскурсії
Міні-музеї при бібліотеках Вінниці запрошують бажаючих на екскурсії
Детальніше
Вінницький HUB Місто Змістів збирає книги для українських підлітків у Польщі
Вінницький "HUB Місто Змістів" збирає книги для українських підлітків у Польщі
Детальніше