До Вінниці з’їхались художники з різних куточків світу

До Вінниці з’їхались художники з різних куточків світу

17:30 25.08.2020

До міста прибули 32 митці з усіх куточків України, а також з США, Китаю та Азербайджану. Митці відтворюватимуть на своїх полотнах Поділля та Вінницю. За 10 днів конкурсу «Кращий художник» учасники відвідали Житомир, Браїлів, Бар, Жмеринку та Ямпіль.

Уже вчетверте у Вінниці проходить міжнародний пленер «Кращий художник». Ледь не під хмарами шукають найкращі пейзажі учасники його учасники. Заради мистецтва вибрались на дах КЦ «Галерея ХХІ» у центрі міста.

Кращий художник на даху

Богдан Макаренко у такому конкурсі змагається вперше. Вражений краєвидами, які відкриваються з висоти пташиного польоту.

Вінниця зверху з даху не схожа на ту Вінницю, яку ми спостерігаємо, гуляючи по центральній вулиці. Вона — різна, і нам її показують з різних боків, чим це і цікаво. Вже вибираємо те, що нам більше подобається, — розповів учасник конкурсу Богдан Макаренко.

Богдан Макаренко

Зізнається, проєкт — це унікальна можливість познайомитися з художниками високого рівня та відкрити для себе нові горизонти творчості.

Показати так, як світ сприймається творчим поглядом і на скільки може відрізнятись. Ми разом пишемо на одній локації зараз, але наскільки різні в кожного виходять роботи, кожен індивідуально сприймає і цікавий кожен по-своєму, — зазначив учасник конкурсу Богдан Макаренко.

Художники шукають натхнення у різних куточках Вінниці. Чиясь муза заховалась на даху, а чиясь блукає середмістям. Біля Спасо-Преображенсього собору зустрічаємо Олександра Біртцева — майстра пензля з Харкова. Він приїхав на пленер вдруге. Цього разу – з коханою Неллі Кірман.

Олександр Брітцев

Чимало було заявок від людей, щоб сюди потрапити: на кращий художник 2020. Мені дуже подобається тут компанія, сама Вінниця та вінничани. Нас дуже гарно зустріли. Тут гарні місця і гарна погода. Є де працювати, малювати, надихатись, — поділився учасник пленеру Олександр Брітцев.

У рамках пленеру в РЦСМ «АртШик» харків’яни презентували спільну виставку полотен «Мистецький стяг».

Неллі Кірман

Ми привезли цю виставку з самого Харкова, хоча самі роботи писались по всій Україні. Це — живописні куточки Карпат, Закарпаття, Центральної України, Схід України, — розповіла учасниця пленеру Неллі Кірман.

В експозиції в РЦСМ АртШик більше 30 полотен

В експозиції — більше 30 полотен. Насолодитись ними вінничани можуть до завершення пленеру 27 серпня. Вхід на виставку вільний. Програма пленеру досить насичена. Заплановані майстер-класи, лекції та семінари. Художники подорожують Вінниччиною та Житомирщиною, проводять квести для містян.

Злата Шишман

Присутствуют представители разных школ: Киев, Харьков, Одесса, Львов — основные живописные центры на Украине. Также много других городов. Сейчас здесь вместе с нами работают художники из США, Китая и Азербайджана. К сожалению, не все смогли приехать из-за границы из-за сложившейся ситуации. Но они участвуют в конкурсе онлайн, — зазначила координаторка конкурсу Злата Шишман.

Переможці конкурсу отримають відзнаки в номінаціях «Кращий художник/The best artist». А по завершенню пленеру його учасники влаштують спільну виставку робіт.

Embedded thumbnail for До Вінниці з’їхались художники з різних куточків світу

Читайте також

Вінничан запрошують навчитися малювати на склі
Вінничан запрошують навчитися малювати на склі
Детальніше
Вінничанка намалювала картину для доньки Кітта Келлога
Вінничанка передала картину для доньки Кіта Келлога
Детальніше
Відкрилась благодійна фотовиставка «I LOVE ВІННИЦЯ»
Відкрилась благодійна фотовиставка «I LOVE ВІННИЦЯ»
Детальніше
Вінничан запрошують на зустріч з “котами цариці Савської”
Вінничан запрошують на зустріч з “котами цариці Савської”
Детальніше
34 малих річки Вінниці незабаром отримають власні назви
34 малих річки Вінниці незабаром отримають власні назви
Детальніше
У Вінниці відкриється виставка «Фарби дихають війною»
У Вінниці відкриється виставка «Фарби дихають війною»
Детальніше