105-ту річницю народної хорової капели імені М.Д.Леонтовича відзначили у Тульчині
У Тульчині в концертній залі Палацу родини Потоцьких відбувся творчий вечір «Пісні незгасний політ», присвячений 105-й річниці народної аматорської хорової капели імені М.Д.Леонтовича.
Про це 12 квітня інформують у Вінницькому обласному центрі народної творчості.
Хоровий колектив був заснований у 1920 році учителем співу жіночого єпархіального училища – Миколою Дмитровичем Леонтовичем. З 1926 по 1934 рік керівником хорової капели був композитор Родіон Андрійович Скалецький, згодом заарештований і ув’язнений у ті жахливі часи. З 1935 по 1941 рік капелу очолив М.Гриневич, учитель музики, соліст капели, який також був заарештований. В період Другої Світової війни окупанти розстріляли талановитого тенора, керівника капели Б.Воскобойника, - читаємо у повідомленні.
Тож хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх репресованих, розстріляних митців, усіх померлих в різні роки учасників капели й мужніх українських захисників, що загинули раніше і тепер на полі битви за суверенну, незалежну Україну.
Концертна програма заходу розпочалась з українських народних пісень в обробці Миколи Леонтовича «Козака несуть» та «Пісня січових стрільців».
Після Другою Світової війни в державі розпочалось відродження української культури і мистецтва. В цей період капелу очолив Мечислав Цинар, який впродовж 25 років зумів вивести капелу в широкий музичний світ: поїздки на конкурси, фестивалі, республіканські огляди творчих колективів, де отримували призові місця. З 1974 року народну хорову капелу, у складі якої було 100 учасників очолює Голюк Віра Дмитрівна, високопрофесійний фахівець. У репертуарі капели налічувалося понад 300 хорових творів відомих композиторів – Кирила Стеценка, Миколи Лисенка, Петра Ніщинського, Перта Чайковського, Франца Шуберта, Михайла Огінського та інших.
У 80-ті роки капелу очолив Володимир Шкуратовський, заслужений працівник культури України, викладач Тульчинського училища культури (нині фахового коледжу культури).
З 1987 року і донині керівником капели є заслужений працівник культури України Любов Грушко, яка наполегливо продовжує тримати високий виконавський рівень капели.

В концертній програмі прозвучали твори: фрагмент з літургії «Святий Боже», Антоніо Вівальді «Глорія», реквієм Фольфганга Амадея Моцарта «Лякрімоза», кантата Богдана Шептури «На крилах вічності» та українські народні пісні в обробці Миколи Леонтовича.
Гучними оплесками вітали учасників хорової капели, які співають в колективі не один десяток років, а це: Анатолій Козловський, Сергій Шкуратовський, Євгенія Фолюшняк, Сергій Фурман, Галина Кобцева, Олена Кочелаба, Олександр Романюк, Оксана Бабієнко, Володимир Гаврилюк.
Не оминули увагою викладачів коледжу, які мають неповторні голоси, це: Анна Прасол, Ірина Хома, Альона Нечепуренко, Ганна Преподобна, Оксана Пасічник, випускниця коледжу Анна Нурметова та викладач Тульчинського ліцею Ірина Федорович.
Гучно аплодували й молодим талановитим учасникам капели Івану Чорнопиському, Володимиру Дудкевичу, Вікторії Дабіжі.
Фінальним акордом заходу стало виконання капелою та глядачами славнозвісного твору Леонтовича «Щедрик».
Нагадаємо, у стінах Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича відбувся концерт, присвячений творчості Людвіга ван Бетховена. Про це інформують у Вінницькій обласній філармонії.