Земля для зятя та "домовленість" за посаду: судитимуть ексчиновника Вінниччини

Земля для зятя та "домовленість" за посаду: судитимуть ексчиновника Вінниччини

13:15 10.04.2024

Допоміг зятеві безкоштовно отримати лісову ділянку для будівництва бази відпочинку та пропонував хабаря очільнику області, щоб залишитися на посаді - повідомили про підозру екскерівнику лісового управління Вінницької області.

У серпні 2019 року посадовець, користуючись владними повноваженнями, заручившись підтримкою директора Дашівського лісомисливського господарства, організував злочинну схему з незаконної передачі в користування на 49 років лісової ділянки площею 3,4 га Дашівського лісництва на території Іллінецької територіальної громади.

Земля у лісі передавалася для бізнесу товариству з обмеженою відповідальністю, одним з засновників якого був зять підозрюваного. Умисел полягав у можливості довгострокового користування ділянкою без сплати передбачених законодавством платежів та зміні її цільового призначення для подальшої забудови, - інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Земля для зятя та "домовленість" за посаду: судитимуть ексчиновника Вінниччини

У грудні 2019 року, на основі наданого підозрюваним висновку, тодішній голова Вінницької ОДА підписав розпорядження про виділення вказаної лісової ділянки з умовою відшкодування збитків постійному користувачу - Дашівському лісництву; дотримання встановленого режиму використання земель, виконання встановлених обмежень та інших зобов’язань, передбачених законом і договором тимчасового користування. 

Однак, ігноруючи виконання цих вимог, товариство на отриманій ділянці розпочало будівництво відпочинкового комплексу - звело 10 будівель та господарчі споруди. Внаслідок таких незаконних дій державному лісопідприємству завдано збитків на 1,8 млн грн, - додають у прокуратурі.

Земля для зятя та "домовленість" за посаду: судитимуть ексчиновника Вінниччини

Будучи багаторічним очільником обласного управління лісового та мисливського господарства, підозрюваний у 2022 році прагнув очолити новостворене Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства, утворене після реорганізації структури. Для цього фігурант мав намір заручитися підтримкою начальника Вінницької обласної військової адміністрації, до якого з цим питанням прийшов на особистий прийом.

Після відмови начальника Вінницької ОВА у будь-якому сприянні, підозрюваний надав йому конверт з грошовими коштами в сумі 25 тисяч доларів США. Про факт пропозиції хабаря очільник області повідомив правоохоронним органам. 

На сьогодні слідчі за погодженням з прокурором скерували до суду клопотання про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

У кримінальному провадженні проводять слідчі дії, спрямовані на всебічне дослідження обставин кримінальних правопорушень, за скоєння яких підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі. 

Нагадаємо, за керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури повідомили про підозру двом працівникам державної лісової охорони, які завдали шкоди екології на 2 млн грн.

Читайте також

Сам зупинив поліцейських, щоб підірвати перед ними гранату шокуючий інцидент у Вінниці
У Вінниці підпилий перехожий сам зупинив поліцейських, щоб підірвати перед ними гранату
Детальніше
Пограбування у Вінниці 41-річний чоловік напав на молоду дівчину прямо в магазині
Пограбування у Вінниці: 41-річний чоловік напав на молоду дівчину прямо в магазині
Детальніше
Нетверезий та без посвідчення у Вінниці патрульні зупинили 18-річного порушника-рецидивіста
Нетверезий та без посвідчення: у Вінниці патрульні зупинили 18-річного порушника-рецидивіста
Детальніше
Нетверезий водій ВАЗу врізався в електроопору постраждала 16-річна вінничанка
Нетверезий водій ВАЗу врізався в електроопору: постраждала 16-річна вінничанка
Детальніше
На Вінниччині п’яний батько гвалтував 17-річну доньку на власній кухні, поліцію викликала мати дитини
На Вінниччині п’яний батько гвалтував 17-річну доньку на власній кухні, поліцію викликала мати дитини
Детальніше
Солодкі махінації на мільйони вінницький цукрозавод намагався «обійти» податкову
Солодкі махінації на мільйони: вінницький цукрозавод намагався «обійти» податкову
Детальніше